fbpx
Close

Martin Paasoja karjäär jätkub Kreekas: mul peaks tiimis päris suur roll olema

-Martin Paasoja | Foto: Siim Semiskar

-Martin Paasoja | Foto: Siim Semiskar

Kreeka esiliiga ehk A2 liiga on saamas Eesti korvpallurite jaoks väga populaarseks mängupaigaks, sest uueks hooajaks siirdub sinna juba kolmas Eesti koondislane, kui Ateena AE Psychiko tiimiga allkirjastas aastase lepingu tagamängija Martin Paasoja.

“Augusti keskel tekkis kontakt ja see võttis kuidagi pikalt aega. Suulise kokkuleppe tegime juba mõnda aega tagasi, aga seal sai mõningaid asju muudetud ning neljapäeval kirjutasime alla,” rääkis mullu Rumeenias mänginud Paasoja Korvpall24.ee portaalile.

Kokkuta Managementi agent Marten Lombiots sõnas, et tehing sai teoks läbi nende Kreeka partneri, kes ka Laane sinna liigasse aitas: “Päris pikalt läks sel korral tingimuste läbirääkimisega, kuid lõpuks saime selle, mida tahtsime.”

25-aastase ja 191 cm pikkuse tagamängija sõnul tunti tema vastu suvel huvi veelgi, näiteks isegi Islandi liigast, kuid konkreetsemaks läksid jutud üksnes Psychiko tiimiga. “Kui see variant tekkis, siis väga edasi ei otsitud, kuna tegemist on hetkel okei võimalus.”

Mitu hooaega on Kreeka A2 liigas edukalt pallinud mängujuht Rait-Riivo Laane ning uuel hooajal on sama kogemuse saamas ka Sten Sokk. Laane aitas ka Paasojal otsust teha: “Raiduga saan hästi läbi ning ta oli vahepeal selle pakkumise puhul lausa nagu vahemees, et andis klubi kohta informatsiooni ja rääkis liigas toimuvast.”

Tagamehe sõnul on Laane kindlasti ka üheks põhjuseks, miks Kreekas Eesti korvpallurite vastu nüüd veidi suurem huvi on tekkinud. Sama meelt on ka Lombiots: “Laane on Kreekas juba nagu oma mees ja see on aidanud ka teisi eestlasi.” Tema sõnul saab olema huvitav näha, kuidas Eesti mehed uuel hooajal Kreekas silma paistavad. Agendi sõnul Psychiko näol A2 liigas esiotsa klubiga tegemist ei ole, kuid Paasoja võeti tiimi liidriks ning mängvankrit vedama.”

Paasoja kommenteeris tiimi ambitsioone uuel hooajal samuti puuduliku informatsiooni pealt: “Ma pole klubiga eesmärkidest rääkinud, kuid sinna play-off piirile võiks püüda. See muidugi oleneb palju ka sellest, kuidas ma ise mängin, sest mul peaks klubis päris suur roll olema.”

Paasojal on kreeklastega kokku lepitud, et kohe pärast koondisemänge lendab ta kohale ning kohe hooaja algus peaks Eesti korvpallifännile olema põnev jälgida. “Laanel olla mingi mängukava ning suhteliselt esimesed mängud peaks mul olema Sokuga ja siis kohe Laanega otsa. Aga ma ei tea, kas see on sajaprotsendiline info,” tõmbas mees põnevuse üles.

Tagamees pole ise veel kunagi Ateenas käinud, kuid soe kliima on talle meeltmööda ning see on uue mängupaiga osas kindlasti plussiks: “Rumeenias mulle väga meeldis sealne ilm. Kreeka on grammike veel soojem ja mulle see sobib.”

Kokkuvõttes jäid nii Paasoja kui ka tema agent mängumehe uue tööandjaga rahule. “Eks ikka otsisime (ka paremaid variante), kuid tuleb rahul olla, kuna Martin saab Lõuna-Euroopas karjääri jätkata. Sel aastal on see mängijateturg kuidagi keeruline. Päris mitmed meeskonnad on tegevuse lõpetanud või professionaalsuses järele andnud,” sõnas Lombiots lõpetuseks.

scroll to top