Sten-Timmu Sokk jätkab karjääri taas välismaal

-Tanel Sokk ja Sten Sokk | Foto: Siim Semiskar

Viimasel kolmel hooajal BC Kalev/Cramo korvpallimeeskonnas mänginud Sten-Timmu Sokk siirdub Kreeka esiliigasse Thessaloniki Iraklise ridadesse.

Iraklis lõpetas mullu põhiturniiri kolmandal kohal. Play-offis tuli Patrase Apolloni 3:1 seeria paremust tunnistada ning pääs kõrgliigasse jäi nii püüdmatuks. Sarnaselt Iraklisele teenis play-offi avaringis kaotuse ka Rait-Riivo Laane koduklubi Ethnikos ning seega lähevad mõlemad võistkonnad algaval hooajal ka vastamisi.

29-aastane Eesti koondise tagamängija tegi eelmise hooajal Alexela korvpalli meistriliigas kaasa 31 mängus, viibis platsil keskmiselt 22,5 minutit, viskas 8,4 punkti, kogus 1,5 lauapalli, andis 4,0 korvisöötu ja tegi 1,0 vaheltlõiget. VTB Ühisliigas olid vastavateks näitajateks 23 mängu, 16,2 minutit, 5,5 punkti, 1,0 lauapalli, 2,0 korvisöötu ja 0,4 vaheltlõiget. Meistrite liigas (langeti 2. eelringis) jäi tema saagiks 4 mängu, 20,8 minutit, 4,8 punkti, 1,5 lauapalli, 6,0 korvisöötu ja 0,3 vaheltlõiget.

Hooajast 2005/2006 on Sten-Timmu Sokul Dalkia Nybiti meeskonnaga ette näidata pronksmedal. 2010. aastal võitis ta Tartu Ülikooli korvpallimeeskonnaga Eesti meistritiitli. Aasta varem ja kahel järgmisel hooajal teenis ta Tartuga hõbemedali.

2012/2013 mängis Sokk Gruusia tiimis Tbilisi Olimpi ning kohalikel meistrivõistlustel jõuti ka finaali, kus tuli siiski MIA Academy 3:2 seeria paremust tunnistada. Seejärel siirdus eestlane samuti üheks hooajaks rumeenlaste Craiovasse ning sealses meistriliigas jäi laeks veerandfinaal. 2014/2015 hooaega alustas Sokk Rakvere Tarva meeskonnas, aga liitus hooaja teiseks pooleks Moskva Dünamoga. 2015. aastast pallis ta Kalev/Cramos ja võitis kolm järjestikust Eesti meistritiitlit.