fbpx
Close

Indrek Reinbok U20 koondisest: sellest lennust on oodata meeste koondisele mõne aasta pärast tuge küll

-Indrek Reinbok ja Eesti U20 korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

-Indrek Reinbok ja Eesti U20 korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Eesti U20 korvpallikoondise selle suve kulminatsiooniks on Tallinnas 20.-23. juulil toimuv Nordic Cup, kus meie järelkasv saab oma võimeid proovile panna Soome, Rootsi ja Islandi eakaaslaste vastu. Kuigi koondisest on ka puudujaid, siis peatreener Indrek Reinboki sõnul on kokku saadud korralik koosseis, kust paremad pojad võiksid juba lähiajal koputada ka meeste rahvuskoondise uksele.

Teisipäevasel treeningul rääkis Reinbok Korvpall24.ee portaalile antud intervjuus muuhulgas veel sellest, kas Nordic Cup’i silmas pidades ka vastastele tähelepanu pööratakse või tegeletakse vaid oma asjadega ning millist tüüpi korvpalli saab Kalevi Spordihallis toimuvale turniirile kohale tulev publik nautida?

Kas tegemist on ka kuidagi erilisema koondisesuvega, kuna tükk aega pole saanud rahva ees mängida ja nüüd kohe selline kodune Nordic Cup turniir ees ootamas?

Meil oli vaja teha maikuus valikud, kas osaleme Euroopa Challenger’il või mõtleme U20 koondisele välja muul viisil programmi. Challenger’ile ei läinud seepärast, et selle vanuse reiting ei eeldanud meile pääsu heasse gruppi. Otsustasime, et U20 programmi tänavu suvel igal juhul teeme ja sai kohe mõeldud, et treeningud peaks kulmineeruma mingi turniiriga. Korvpalliliit leidis võimaluse, et see väike Nordic Cup meie juures pidada. Arvan, et kõik ootavad kodust turniiri, nii mängijaid kui ka korvpallispetsialistid, kes tahavad noorte järelkasvu vaatama tulla.

See järelkasv on sisuliselt viimane samm enne meestekoondist. Mis masti noored mehed meil siin koos on?

Meil on hea koosseis. On küll puudujaid, kes juba USA-s ja kes pole sealt veel tagasi tulnud. Käisime hiljuti Lätis proovimänge mängimas U19 MM-iks valmistuvate võistkondade vastu. Enamus meie U20 võistkonnast on ka alles 18-aastased, 19-aastaseid siin ongi ainult kolm või neli. Saime mõõtu võtta Läti, Leedu ja Argentina omavanustega ning need mängud andsid meile pildi ette, et sellest lennust on oodata meeste koondisele mõne aasta pärast tuge küll. Mine tea, mõni poistest teeb võib-olla ka kiiremate sammudega.

Millist mängu Sa tahad kodusel turniiril selle võistkonna esituses näidata?

Rakendame samu põhimõtteid, mida kasutab Eesti meeste koondis. Kaitses mängime sarnasel viisil ja ka rünnakul on teatud liikumised meeste koondise arsenalist. See ongi sel põhjusel, et siit koosseisust võivad mõned mängijad juba sellel suvel liikuda meeste valikusse appi.

Kui juba keegi sellel suvel meeste hulgas prooviks, siis kas kellelgi on potentsiaali lausa järgmisel aastal EM-ile sõita, kui ühe aastaga tehakse klubis sedavõrd kõva areng, et treeneritel ei jää muud üle, kui mees koondisesse kutsuda?

Seda on raske hinnata. Me ei tea, kes on tol hetkel olemas ja kes on terved. Võimalus on selleks kindlasti. Seepärast me U20 programmi töös hoiamegi, et valmidus oleks olemas. Meie teeme kõik endast oleneva ja mängijad töötavad tublilt.

Kas töö käib hetkel ainult oma mängu nimel või olete pilgu ka Nordic Cup’i vastastele peale visanud?

Esialgu vastaseid küll uurima ei hakka. Esimese vastase osas läheme mängima nii, et peame matši jooksul kiiresti reageerima. Teiste koondiste puhul saame mingisuguse pildi turniiri avamängude põhjal ette. Eks see on ju suures plaanis teada, mis rootslaste ja islandlaste vastu ees ootamas on, oleme selle vanusega mänginud. Teame mängijate profiile ja kui näeme, millised mängijad siia saabuvad, siis midagi oskame juba eeldada. Kui näeme, kes neil treeneripingil on, siis saab samuti midagi aimata, millist mängu viljeletakse.

Rääkisid, et U20 koondise taktika on meeste omaga sarnane. Kui palju on Sul meeste koondise peatreeneri Jukka Toijalaga suhtlemist just U20 koondise asjus?

See sai meil juba kohe alguses erinevate vanuseklasside visioone kokku pannes läbi arutatud, et U20 on tegelikult kõige lähem samm meeste koondisele ja peakski olema suhteliselt identne meeste koondise printsiipidega.

Kas U20 koondist võib seega nimetada vanusepiiranguga B-koondiseks?

Ei paneks mingeid nimesid, aga jah. Nagu näha, siis meeste peatreener Toijala käib siin tihti noorte tegemisi vaatamas. Ta on aktiivne ja teab täpselt, mis toimub. Kui näeb midagi põnevat, mida noorematega teeme, siis võib-olla liigub mõni idee ka üles poole.

scroll to top