fbpx
Close

INTERVJUU | Maik-Kalev Kotsar tahab Euroopas jätkates ka NBA võimalused lahti hoida

Avatar
-Maik-Kalev Kotsar | Foto: Siim Semiskar

Eesti koondise 23-aastase keskmängija Maik-Kalev Kotsari jaoks on tänavune suvi eriline, kuna kevadel USA-s South Carolina ülikooli lõpetanud mängumees alustab profikarjääri.

Märtsis koroonaviiruse pausi ära kasutades tulevikuprobleemide vältimiseks õlaoperatsioonil käinud 211 cm pikkune tsenter on ülikoolilõpetajana automaatselt üles antud NBA drafti, kuid ainult selle kaardi peale Kotsar oma lähitulevikku jätta ei soovi.

Kuna Covid-19 pandeemia tõttu on tänavune NBA draft lükatud alles oktoobrisse, siis plaanib eestlane hooaega Euroopas alustada, kuid tahab jätta lahti ka võimalused ookeani taha siirdumiseks.

Vahetult pärast Kotsariga intervjuu tegemist avaldas Itaalia korvpalliportaal Sportando uudise, mille kohaselt Kotsar on sõlmimas lepingut Saksamaa kõrgliigaklubiga Hamburg Towers.

Korvpall24.ee sai Kotsariga jutule eelmisel laupäeval Karksi-Nuias toimunud Tõnismatsi 3×3 etapil, kus ta oli kaasa elamas isa Egon Kotsari mängudele.

Sa käisid koroonakriisi ajal õlaoperatsioonil. Kuidas on senine taastumine läinud?

Operatsioon oli märtsi keskpaigas ja taastumine läheb hästi. Tagasi tahaksin olla augusti kuuks. Sooviksin juba platsi peal olla ja näiteks koondisega asju kaasa teha. Praegu teen koondise juures Priit Lehismetsaga jõusaali, üldfüüsilist ja muud sellist.

Õlatraumade puhul on väga oluline tagasi saada liigese liikuvus. Kuidas Sul selles vallas sujub?

Selles mõttes olen õigel teel. Õlaopil õmmeldi mind tugevamalt kinni, et tulevikus oleks väiksem võimalus sama vigastuse uueks esilekerkimiseks. Kuna õmmeldi kõvemini kinni, siis liikuvust on raskem tagasi saada, aga liiges on kindlam. Seni läheb kõik plaanipäraselt.

Kas see oli Su viskekäsi?

Teine käsi. Viskekäega on juba operatsioonid tehtud (Naerab.).

Kui n-ö nõrgema käega, siis viset saad harjutada vahepeal ja sellele trauma õnneks mõjuda ei tohiks?

Natukene ikka segab. Viske ajal peab teine käsi ka liikuma. Natukene segab, aga saan viskeid teha küll. Olen harjutanud ja läheb hästi. Lihtsalt pean mõtlema ka parema käe peale, et mida see käsi teeb viske ajal.

-Kaido Saks ja Maik-Kalev Kotsar | Foto: Siim Semiskar

Oled korvpallikodus näinud ka meie pealetulevate vanuseklasside paremaid poegi. Kas enda koondisekoha pärast hirm pole tekkinud, et nii head mehed peale tulevad?

Konkurents on teretulnud (Muigab.). Mida tugevamad meeskonnakaaslased on koondises, seda paremaks saan ka mina koondise treeningutel. Talente on meil väga häid ja loodan, et nad arenevad jätkuvalt õiges suunas ning mingil hetkel saan nende vastu ka mängida.

Pead trauma tõttu juuli lõpus peetavaid koondisemänge kõrvalt jälgima. Kuidas sellega toime tuled, et ise platsil kaasa lüüa ei saa ja kas proovid kuidagi muul moel abiks olla?

Ikka tahaks mängida, aga eks ma üritan aidata koondislasi kõrvalt nii palju kui võimalik ning ise õppida mängujoonised ja peatreeneri põhimõtted ära. Kui kellelgi mõni küsimus tekib, siis saan neid aidata või kui ma näen, et keegi pikkadest midagi valesti teeb, siis saan aidata. Üritan võimalikult palju teistele abiks olla.

Kas Sinu tuleviku osas on tänaseks midagi kindlamat selgumas? (Intervjuu on tehtud vahetult enne, kui tuli avalikuks kuulujutt, mis viib Kotsari uueks hooajaks Saksamaa kõrgliigasse.)

Vaikselt on mingi selgus tekkimas, aga selle jätan praeguseks kommenteerimata. Arvatavasti ikkagi jään Euroopasse, kuna NBA draft toimub liiga hilja. Ei ole mulle väga meelt mööda see, et oktoobris tehakse draft. Kui ma draftis osaleksin ja sealt ei tuleks midagi, siis jääksin Euroopa turule tagasipöördumisega hiljaks.

Kuna NBA draft on alles oktoobris, siis Sa ei taha kõike selle kaardi peale jätta, kuna valimata jäämise korral oleksid n-ö lageda taeva all?

Enam-vähem nii on, jah. Euroopas panen arvatavasti allkirjad alla, aga üritan hoida võimalused lahtised. Kui lõpuks tuleb võimalus NBA-sse minna, siis meeskond, kellega ma nüüd lepingu sõlmin, ikkagi sinna lubaks.

Aga saad Sa avaldada, kui suur Sinu vastu Euroopast huvi on olnud ja kas ka NBA klubidega on kontakti olnud?

Euroopast on meeskonnad huvi tundnud ja NBA-st on kahe meeskonnaga juttu olnud. Jutud liiguvad.

Kas saan õigesti aru, et isegi, kui tänavu läbi drafti kohe NBA-sse pääseda ei õnnestu, siis lõppsihiks on Sul ikkagi ookeanitagusesse superliigasse jõudmine?

Loomulikult. Olen väikesest saadik kogu aeg unistanud NBA-s mängimisest ning sinna see siht on seatud ja sinna ma üritan igal võimalusel saada. Kas ma olen enne kaks-kolm aastat Euroopas või mitte, seda näitab ainult aeg.

Millal Sinu tuleviku kohta konkreetseid uudiseid oodata on?

Ma arvan, et lähima paari nädala jooksul peaks need tulema. Läbirääkimised käivad. Eks lähinädalatel peaks tulema mingid uudised, aga ise ma neid välja veel ei ütle.

Lõpetuseks, teeme seda intervjuud siin Karksi-Nuia 3×3 korvpalli etapil just hetkel, kui Su isa Egon on taas platsile minemas. Mis õpetussõnu Sa talle mänguks kaasa andsid?

No ma ütlesin, et ta sisse viskaks (Naerab.).

scroll to top
Inline
Inline