fbpx
Close

VTB Ühiliigas visatakse eco-pall mängu septembri lõpus, 13 tiimi hulgas ka Kalev/Cramo

-VTB Ühisliiga logo | Foto: Siim Semiskar

-VTB Ühisliiga logo | Foto: Siim Semiskar

Teisipäeval peeti Moskvas TASSi meediakeskuses VTB Ühisliiga juhatuse koosolek, kuhu veebi vahendusel kaasati ka osalevate meeskondade esindajad. Olulise otsusena kinnitati uue hooaja alguskuupäevaks 20. september.

Venemaa spordiministri Oleg Matõtsini tervitussõnade järgselt sai selgeks, et Ühisliiga tiitlit asuvad jahtima kõik eelmisel hooajal osalenud 13 meeskonda, nende seas ka BC Kalev/Cramo, teavitab VTB liiga koduleht. Pärast põhiturniiri jätkavad 8 paremat meeskonda, kes selgitavad kolme võiduni mängitaval play-off turniiril liiga meistri.

Koosoleku lõppedes andsid pressikonverentsi värskelt uueks Ühisliiga tegevjuhiks valitud Ilona Korstin, liiga president Sergei Kuštšenko ning aupresident Sergei Ivanov, kellest viimase kommentaare Ühisliiga käekäigu osas alljärgnevalt ka kajastame.

Venemaa spordiliigade ajaloos esmakordselt toimunud online-koosolek ei olnud Ivanovi jaoks midagi enneolematut: “Videokonverentsi vormis peetavad koosolekud on minu jaoks muutunud igapäevasteks ning ka tänase koosoleku formaadi osas ei olnud meil teisi variante”. Aupresident õnnitles ka vastvalitud tegevjuhti ning presidenti ning selgitas lähemalt, miks tänavune hooaeg algab varem. “Hooaja alguseks saab olema 20. september, kuna pidime arvestama FIBA poolsete juhtnööridega hooaeg hiljemalt 15. juuniks lõpetada. Peamiseks põhjuseks on asjaolu, et olümpiamängud lükati aasta võrra edasi”, kergitas Ivanov otsuse tagamaid.

Kui kolme võiduni mängitav play-offi formaat sai juhatuselt ühehäälse heakskiidu, siis leidus ka aspekt, mis jääb kõrgemate jõudude mõjusfääri. “Ainsaks küsimuseks jääb, kas järgmine hooaeg mängitakse tühjade, pooltühjade või täistribüünide ees ning kahjuks ei ole see meie otsustada”, nentis kogenud korvpallifunktsionäär, viidates koroonaviiruse potentsiaalsetele mõjudele. Ühisliiga otsust möödunud hooaeg katkestada pidas aupresident ainuõigeks ja professionaalseks.

Küll aga ei mõjutanud COVID-19 Ivanovi sõnul meekondade liitumise aktiivsust: “Me ei saanud liitumisettepanekuid, kuid viirus ei mängi selles mingit rolli. Kandidaadid tutvuvad üha tähelepanelikumalt Ühisliiga reeglitega, mis puudutab finantsiliste garantiide olemasolu, klubile seatud kohustusi ning kodusaalile esitatavaid nõudeid”.

Positiivseks pidas Ivanov, et kõik Ühisliiga toetajad jätkavad ning mis olulisem, samas mahus. Kuigi on kuuldusi, et klubide eelarveid kärbitakse, avaldas Ivanov lootust, et suures plaanis saavad kärped olema minimaalsed. Ainsa Venemaa spordiliigana klubide eelarveid avalikustav Ühisliiga jätkab traditsiooni ka sel aastal. “Kokkuleppe kohaselt peavad kõik klubid eelmise hooaja eelarved avaldama septembriks ning algava hooaja eelarved avalikustatakse 2021. aasta samal kuul”, selgitas Ivanov liiga finantspoliitikat.

Huvitava faktina mainis aupresident, et ainsa liigana maailmas kasutab Ühisliiga keskkonnasõbraliku palli, mille taga on BasketBottle-nimeline keskkonnaprojekt. “Mängisime eco-palliga terve hooaja ning ei saanud seejuures klubidelt ühtegi negatiivset tagasisidet. Selline projekt tõestab, et saame üheaegselt toetada nii sporti kui keskkonda”, lisas Ivanov.

Numbriliste näitajatena tõi Ivanov lõpetuseks välja, et publiku arv kasvas eelmisel, poolikuks jäänud hooajal 8%, hoolimata sellest, et play-offe ei mängitud. Samuti on viimasel neljal aastal kasvanud sponsorite investeeringud klubide tegevusse ning turundusse, mis näitab, et Ühisliiga on toetajatele kasumlik ning huvipakkuv turg.

scroll to top