fbpx
Close

INTERVJUU | Martin Paasoja Islandi liigast: siin peaksid suured minutid ja muud numbrid tulema

-Martin Paasoja tiimi ametlikul pildistamisel | Foto: IR Reykjavik

Uuel hooajal on Eesti korvpallisõpradel taas põhjust silmad pöörata ka Islandi korvpalli meistriliiga suunas, kui eksootilise loodusega saareriigis hakkavad tiitli eest heitlema Saimon Sutt ja Martin Paasoja. Korvpall24 võttis kaugekõne otse Islandile ning sai Reykjavikist kätte endise koondislase Martin Paasoja, kelle uueks koduklubiks saab algaval hooajal olema IR Reykjavik.

IR Reykjavik on kõva ajalooga klubi, kui tegemist on ühe 1952. aastast tegutseva Islandi korvpalli kõrgliiga asutajaliikmega. Aastatel 1954-77 võideti koguni 15 Islandi meistritiitlit ning 1964. aastal oldi esimeseks sealseks korvpallivõistkonnaks, kes osalenud mõnes Euroopa klubisarjas. Hiljem pole meeskond aga suuremat edu saavutanud. Kõige lähemale jõuti hooajal 2018/19, kui pääseti finaali. Küll on suudetud selle aastatuhande sees võita kahel korral Islandi karikavõistlused – 2001. ja 2007. aastal.

28-aastane ja 191 cm pikkune Martin Paasoja mängis eelmisel hooajal Rapla Avis Utilitase tiimis, kuid on välismaal saanud ennast proovile panna Rumeenia kõrgliigas ning Kreeka ja Hispaania tugevuselt teistes liigades. Mäletame, et Hispaanias sai Paasoja hooajal 2020/21 raske põlvevigastuse, millest taastumine jooksis sisse ka eelmisesse hooaega. Korvpall24 portaalile antud intervjuus selgitas Paasoja, kuidas ta Islandile sattus, mis mulje on jätnud uued meeskonnakaaslased ja kui vägevaid numbreid on temalt algaval hooajal oodata.

scroll to top