fbpx
Close

INTERVJUU | Siim-Sander Vene asendustöölise kogemusest, Kaunase Žalgirisest ja koondislaste vanusevahedest

-Siim-Sander Vene | Foto: Siim Semiskar

Eesti viimase kümnendi üks kõige kõrgemalt lennanud korvpallur Siim-Sander Vene on koondise seekordses aknas kõige vanem mängumees ning saatuse tahtel ka mängija, kellel koondisemängude järel kehtivat lepingut ühegi klubiga pole. Nimelt pakkis viimased kaks kuud lühiajalise lepinguga Prantsusmaa kõrgliigas Limoges’is pallinud 31-aastane ääremängija kõik oma kompsud Prantsusmaal kokku ja tõi koju ära.

Korvpall24 portaal tegi aastaid tagasi Kaunase Žalgirise klubisüsteemist välja kasvanud ja seejärel eri Euroopa tippliigades pallinud mehega intervjuu enne mänge Saksamaa ja Iisraeliga. Küsimuse peale, kas on juba mingeid variante õhus ka uue mängupaiga osas, vastas mees üsna kavalalt muiates: “Elame, näeme.”

Pikemalt rääkisimegi Venega Prantsusmaal saadud kogemusest, Limoges’i klubilisest organisatsioonist ning sellest, kui kurjaks fännid halbade kaotuste korral muutusid. Pikki aastaid Kaunase Žalgirises veetnud mehe käest uurisime ka tema vaadet Leedu tippklubi raske olukorra kohta ning proovisime välja pinnida, kas viimastel aastatel pole Kaunases kellelgi tekkinud head mõtet, et võiks vabalt leedu keelt rääkiva Vene tagasi Euroliigas pallivasse tiimi tuua.

scroll to top