Isiklikke rekordeid korranud Kotsari kaksikduubel aitas Hamburgi võidule

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: imago images/Baering/Scanpix

Saksamaa kõrgliigas naasis Maik-Kalev Kotsari koduklubi Hamburgi Towers pärast kahte järjestikust kaotust taas võidulainele. Koduväljakul alistati 105:78 Mitteldeutscher BC ehk sponsorinime järgi Syntainics MBC.

Avaveerandi võitis Hamburg suuresti tänu Kotsarile 24:16. Eestlasest keskmängija kogus esimese kümne minutiga kaheksa punkti ja viis lauapalli. Hamburg ei andnud mängu jooksul kordagi eduseisu käest. Poolajavileks juhiti 51:31 ja kolmanda veerandaja lõpuks 76:59.

Algviisikus alustanud Kotsar viibis võitjate eest väljakul 31 minutit, mille jooksul viskas meeskonna paremuselt teise skooritegijana 21 punkti (kahesed 8/13, vabavisked 5/7), võttis mängu parimana maha 10 lauapalli, andis kaks resultatiivset söötu ja blokeeris ühe vastaste pealeviske. Lisaks jäi tema arvele kaks pallikaotust ja neli isiklikku viga. Nii punktides kui ka lauapallides kordas Kotsar oma isiklikku rekordit.

Eestlasest rohkem punkte viskas Hamburgi poolel vaid ameeriklane Terry Allen, kelle arvele kogunes 24 silma. Üleplatsimeheks kerkis Poola koondislane Michal Michalak, kes viskas kaotajate kasuks 25 punkti.

Kotsari meeskonnale oli see üheksa kaotuse kõrval 11. võiduks, liigatabelis ollakse 22 punktiga seitsmendal kohal. Mitteldeutscher on 14 punktiga 16. kohal, olles kogunud seitse võitu ja 15 kaotust.

Das war (mit Mini-Ausnahmen in einigen Phasen) ein Spiel nach unserem Geschmack. Wir gewinnen mit eurem Support auf heimischen Boden mit 105:78 über den SYNTAINICS MBC. #HamburgTowers #TowersLive | ?: MSSP