fbpx
Close

Jaak Salumets: koondis jõudis ise järgmisesse ringi, mitte tänu Iisraelile

-Jaak Salumets | Foto: Siim Semiskar

-Jaak Salumets | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondis teenis 2019. aasta MM-valiksarjas kaks võitu ja neli kaotust, mis viisid rahvusmeeskonna järgmisesse ringi. Vastasteks tulevad teises tsüklis Gruusia, Saksmaa, Serbia, Iisrael ja Kreeka.

Eesti Korvpalliliidu president Jaak Salumets rõhutab, et pääsu teise ringi võitles Eesti koondis välja ise, mitte tänu Iisraeli võidule brittide üle, kirjutab Basket.ee.

“Kõik kirjutavad ja räägivad, et Iisrael aitas Eesti järgmisesse ringi. Tegelikult saime edasi tänu kahele väärtuslikule võidule koduväljakul Suurbritannia ja Iisraeli üle.”

Lisaks sellele et Eesti teekond jätkub maailmameistrivõistluste valikturniiril, tähendab edasipääs teise ringi ka seda, et koondis ei pea 2021. aasta Euroopa meistrivõistluste eelkvalifikatsiooni mängima vaid pääseb otse valikturniirile, millest võtab osa 32 meeskonda.

“See on ikkagi märgilise tähendusega saavutus. Me ei pea mängima Euroopa meistrivõistluste eelringi ning sellest ei saa mööda vaadata. Au ja kiitus meie rahvuskoondisele, kes selle staatuse välja võitlesid.”

2021. aasta Euroopa meistrivõistluste valikturniir algab 2020. aasta novembris ning sinna pääsevad kõik 2019. aasta MM-i valikturniiri teise ringi pääsenud 24 võistkonda + 8 võistkonda eelkvalifikatsioonist.

scroll to top