fbpx
Close

Otse pingil valuvaigistava süsti saanud Kotsar: kui korvpallur on täiesti terve, on midagi valesti

-Ioannis Bourousis ja Maik-Kalev Kotsar | Foto: Siim Semiskar

-Ioannis Bourousis ja Maik-Kalev Kotsar | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpalli üks tulevikumeestest Maik-Kalev Kotsar tegi Eesti korvpallipublikule tänavuse suve alguses väga toreda kingituse, kui oli mitu kuud siinsete korvpallifännide silma all. Mees tegi kaasa nii 3×3 koondise ettevalmistuse ja käigu MM-finaalturniiril kui ka meeste koondise MM-valikmängude tsükli.

Klubihooajal USA ülikooliliigas NCAA South Carolina ülikooli esindav Kotsar saab nüüd pärast viimast koondisemängu puhata vaevalt nädala, kui ees ootab naasmine ülikoolimeeskonna juurde, kus tegelikult täies hoos treeningtöö juba käib.

Korvpall24.ee portaal uuris 21-aastaselt ja 212 cm pikkuselt Kotsarilt, kuidas tema keha kaks järjestikust ränka koondisetsüklit üle elas ning mis eesmärkidega ta alustab hooajaks ettevalmistust ülikoolitiimi juures.

Mis on Su esimesed kommentaarid pärast mängu Kreeka vastu?

Ütleme nii, et 20 punkti jäi puudu (naerdes – toim.). Nad olid ikka kogemustega üle ja mängisid rünnakul targalt. Üleliigseid liigutusi ei tehtud – täpselt siis, kui oli vaja, söödeti pall edasi ja leiti vabad kaaslased üles.

Kui keeruline oli nii kogenud tsentri, nagu Ioannis Bourousise vastu mängida?

Ta on väga hea mängumees ja eks tema vastu mängimine oli raske. Igal mängijal on siiski omad miinused: kui ta mängus oli, saime tempo üles tõsta.

Sulle tehti otse vahetuspingil valuvaigistav süst. Mis täpsemalt juhtus?

Mängus Suurbritannia vastu käis näpp liigesest välja – jäi kellegi särgi taha kinni ning pidin ise kohe paika tõmbama. Mul ongi nii, et korra hooaja sees on näpp liigesest väljas. Täpset diagnoosi pole veel pandud. Arvatavasti mingi sidemete probleem, sest näpp hästi ei liigu ja päris valus on.

Kui palju korvpalluril üldse selliseid pisivigastusi on, mis otseselt mängimist ei sega ja väljakule saab ikkagi minna?

Kui korvpallur end täiesti tervena tunneb, siis on midagi valesti. Ma ei mäleta, millal viimati selline tunne oli, et ükski koht ei valuta. Seda pole tükk aega olnud.

Kaua nüüd puhata saad millal USA-sse tagasi lähed?

Maksimaalselt nädal aega saan puhata. Täna või homme (2. või 3. juuli – toim.) peaksin kooli poolt lennupiletid kätte saama ja siis on minek tagasi trenni tegema.

Kas ülikoolis juba treeningud käivad?

Treeningud on juba juuni algusest käinud. Olen natuke hiljaks jäänud, aga nüüd peab minema ja see-eest topelt tegema.

Mida on koondise kogemusest ülikooli kaasa võtta?

Väga kasulik oli, et sai veidi teistmoodi korvpalli mängida ja seda teise treeneri käe all. Ühtlasi sai kogenumate mängumeeste, nagu Kristjan Kitsingu, Siim-Sander Vene ja Rain Veidemani õpetussõnu kuulata. Kindlasti sain ka kõvasti mängukogemust juurde.

Kas Sul on mingid kindlad elemendid, mille suhtes tahad uuel ülikoolihooajal sammu edasi astuda?

Esimese asjana tuleb hakata jälle viske kallal tööd tegema. Üritan iga päev saalis olla ja viskeid teha, et oktoobri lõpuks oleks see ikka väga hea. Tahaks ka perimeetri mängu paremaks saada: pallikäsitsust, teravust, korvi alt realiseerimist.

scroll to top