fbpx
Close

Janne Pulk emotsionaalsest pronksmedalist: seda võib nimetada töövõiduks!

-Janne Pulk | Foto: Siim Semiskar

-Janne Pulk | Foto: Siim Semiskar

Eesti naiste korvpalli meistrivõistlustel teenis pronksmedali Audentese Spordigümnaasiumi õpilastest koosnev G4S Noorteliiga võistkond, kes otsustavas kolmandas pronksimängus alistas Audentese Spordiklubi kindlalt 91:74.

Kogu hooaja vältel G4S Noorteliigat liidrina vedanud 19-aastane ja 174 cm pikkune tagamängija Janne Pulk viskas 35,5 minutiga 30 punkti (kahesed 5/11, kolmesed 4/7, vabavisked 8/10) ning oli rahul, et tal õnnestus lõpuks naiskonnaga ka üks play-off seeria võita. “Loomulikult on väga hea tunne. Kolmas kord, kui me sellist seeriat mängime, lõpuks tuli võit ära,” rõõmustas neiu pärast medali kaela saamist Korvpall24.ee portaalile antud intervjuus.

Hooaegadel 2015/16 ja 2016/17 kuulus Pulk Audentese Spordigümnaasiumi naiskonda, kes pronksiseerias pidi tunnistama Tartu naiskonna paremust. Kuigi 2017/18 võeti naiste liigas pronksmedal ära, siis tuli see vaid kolme kõrgliiganaiskonna konkurentsis ja final four formaadis ühe mänguga. Vastaseks oli toona madalamas liigas pallinud Rapla naiskond.

“Me saime kohe normaalselt jooksma, eile jäi mäng toppama ja korve ei tulnud. Täna oli kohe esimesest poolajast hoopis teine tera. Arvan, et seda võib nimetada töövõiduks. Me eile (esmaspäeval – toim.) mõtlesime, et eelmised mängud tulid meile ära, et see peab ka tulema. Aga näidati meile koht kätte. Otsustavas matšis suutsime ennast taas maksma panna ja tahtsime võita,” analüüsis särtsakas tagamängija.

Neiu kinnitas, et tema jaoks oli tegemist emotsionaalse võiduga, kuna ees ootab gümnaasiumi lõpetamine ja korvpallurikarjääris järgmiste sammude astumine: “Nüüd tuleb otsida endale agent, vaikselt töö käib selle nimel. Eks paari kuu pärast oskan rohkem rääkida.”

Pulk näitas Eesti-Läti ühisliigas igal hooajal korralikku arengut, kui parandas aasta-aastalt kõiki statistilisi näitajaid. Tänavusel hooajal kogus ta 23 mänguga keskmiselt 28,5 minutit, 21,1 punkti, 3,6 lauapalli, 1,7 resultatiivset söötu ja 2,5 vaheltlõiget.

“Vahepeal oli küll mõõnasid, aga võin rahule jääda. Kogu hooaega polegi võimalik päris tipptasemel mängida,” sõnas neiu oma tänavuse hooaja kokkuvõtteks.

scroll to top