Jurkatamm ja San Francisco naasid koroonapausilt üllatuskaotusega

-Taavi Jurkatamm | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis mängiva Taavi Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons naasis enam kui kahe nädala pikkuselt pausilt kaotusega. Koduväljakul jäädi 68:76 alla Pepperdine Wavesile.

Avapoolaja võitis San Francisco küll 35:25, kuid järgmised 20 minutit kaotati 33:51.

Algviisikusse kuulunud Jurkatamm sai mänguaega 22 minutit, mille jooksul viskas ta neli punkti (kahesed 2/3, kolmesed 0/1), hankis kaks lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ning sai kirja kaks isiklikku viga.

San Francisco resultatiivseim oli Khalil Shabazz, kelle arvele jäi 20 punkti. Pepperdine´i parim oli 22 silmaga Colbey Ross, kes andis lisaks ka kuus korvisöötu.

Enne seda kohtumist käis San Francisco viimati väljakul 23. jaanuaril, kui kodus jäädi 63:67 alla Matthias Tassi ja Leemet Böckleri meeskonnale Saint Mary’sele. Pärast seda teatas San Francisco positiivsetest koroonaproovidest ja oli sunnitud ajutiselt oma tegevuse peatama.

San Francisco on sel hooajal kogunud kümme võitu ja üheksa kaotust. Lääneranniku konverentsis (WCC) on üheksast mängust kaotatud viis, mis annab kuuenda koha. Eesti aja järgi ööl vastu pühapäeva läheb San Francisco kodusaalis vastamisi NCAA tugevaimaks meeskonnaks peetava Gonzagaga.