fbpx
Close

Kadrina Karude leegionär Nikeem De Leon lootis Andres Sõbra abil jõuda NBA tütarliigasse (täiendatud)

-Nikeem De Leon | Foto: Siim Semiskar

-Nikeem De Leon | Foto: Siim Semiskar

Saku II liigas tänavust hooaega edukalt alustanud Kadrina Karude meeskond üllatas kohalikke korvpallisõpru sellega, et madalamate liigade jaoks üsna erakordse käiguna registreeriti tiimi ka üks noor ameeriklasest mängumees, kellel korvpallurina on päris kõrged ambitsioonid.

TÄIENDATUD: Tuli välja, et Kadrina Karud on mängumehe vahepeal jõudnud juba koju tagasi saata. Loe SIIT. Aga sellest pole hullu, saate lugeda, mida mees arvas, kui ta veel oli täieõiguslik Karude liige.

22-aastane ja 193 cm pikkune väike äär Nikeem De Leon mängis USA-s pärast keskkooli esmalt Onondaga Community College meeskonna eest ning seejärel siirdus Purchase’i ülikooli, mis pallis NCAA III divisjoni tasemel. Sellel tasemel osalenud ülikoolidel on keelatud mängijatele spordistipendiumite maksmine.

Kadrinas on ameeriklane senise kolme mänguga kogunud keskmiselt 22,4 minutiga 20 punkti, 3,3 lauapalli, 3 korvisöötu ja 2,7 vaheltlõiget. Tutvuste kaudu Andres Sõbrast kuulnud mängumees avaldas Korvpall24.ee portaalile antud intervjuus lootust, et legendaarne juhendaja aitab tal astuda järgmised sammud jõudmaks lähemale oma unistusele, milleks on NBA tütarliiga G League.

Milline on Su taust korvpallurina?

Mängisin neli aastat USA-s ülikoolitasemel, viskasin enda kooli eest üle tuhande punkti, valiti viimasel aastal konverentsi sümboolsesse viisikusse. See nimekiri läheb edasi, aga ma peast kõike ei mäletagi.

Kuidas Sa jõudsid lõpuks välja Eestisse?

David Haughton, kes mängis siin Rakvere klubis teadis treener Andres Sõpra. Dave võttis siinsete inimestega ühendust ja küsis, kas nad tahaksid minusugust mängumeest. Olin ise valmis kohe tulema, kui kuulsin treeneri taustast ning meeskondadest, keda ta on juhendanud.

-Nikeem De Leon | Foto: Siim Semiskar

Millised on Sinu esimesed muljed Eestist?

Mulle meeldib, et kõik on olnud väga külalislahked. Meeskonnakaaslased ning teised kohalikud inimesed on olnud minu vastu väga head ning mingeid suuri kohanemisraskusi pole veel olnud, kuna mulle on tekitatud kodune tunne.

Kas New Yorgi mastaapidega suurlinnast tulnuna pole raske harjuda sellise väikese kohaga nagu Kadrina?

Ma olen selline lihtsat tüüpi inimene ja mul pole sellega probleeme. Mu ülikool asus tegelikult ka nö vaikses piirkonnas. Seni pole mul olnud vaja väga palju harjuda ning olukord pole veel lõpuni kohale jõudnud, kus ma olen või kuidas siin elu on. Olen kindel, et harjun ära ja kõik läheb libedalt.

Kuidas oled rahule jäänud oma meeskonnakaaslastega Kadrina Karudes?

Tiimikaaslased meeldivad mulle väga! Elan koos mõne noorema kutiga ning me veedame päris palju aega koos. Kõik on mind väga hästi vastu võtnud.

-Nikeem De Leon | Foto: Siim Semiskar

Mis on Su eesmärgid korvpallurina?

Tahan Kadrinas mängida ilmselt selle hooaja lõpuni ning siis astuda järgmise sammu. Kolme-nelja aasta pärast oleks soov minna tagasi USA-sse, kus tahan panna ennast proovile NBA tütarliigas G League.

Kas teadsid, et treener Sõber on Eesti korvpallis oluline persoon? Millised esmamuljed temast on?

Ma juba enne tulekut kuulsin, et ta on Eesti korvpallis ikooniline tegelane. Ta on minuga karm, kuid mul on alati sellised treenerid olnud ning saan aru, et ta üritab mind aidata paremaks mängijaks. Hindan tema õpetusi ja olen hästi mängides näidanud, et tema juhised on olnud õiged.

Mitmed Andres Sõbra käe all mänginud korvpallurid on saanud tuule tiibadesse ja liikunud edasi suurematesse klubidesse. Kas loodad seda sama ka ise teha?

Kui Dave Haughton mulle iseenda taustast rääkis, siis mõtlesin kohe, et ma võiks olla võimeline samamoodi ennast üles töötama ja treener Sõber võiks aidata mind karjääris edasi liikuda. See ongi minu üks peamine fookus, et lasta treener Sõbral panna mind olukorda, kust oleks hea ühel hetkel samm edasi teha.

scroll to top