Kotsari hooaja resultatiivseim mäng aitas South Carolina võiduni, Jurkatamm ja San Francisco jätkavad täiseduga

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: USA Today Sports/Scanpix

Maik-Kalev Kotsar ja South Carolina Gamecocks said USA üliõpilasliiga NCAA raames peetaval Kuulsuste Halli turniiril kolmanda koha, kui läinud öösel alistati teine poolfinalist George Washington Colonials 90:55.

Eestlase koduülikool alustas mängu väga hästi ja viskas esimeste minutitega 18 vastuseta punkti. Avapoolajal oli South Carolina visketabavus väljakult 64,5% (20/31) vastaste vaid 14,8% (4/27) vastu ja vaheajale mindi lausa 56:18 eduseisus. Teine poolaeg oli tasavägisem, kuid George Washington kaotusseisust välja tulla ei suutnud ning South Carolina sai kahe kaotuse kõrvale hooaja kolmanda võidu.

Algviisikus alustanud Kotsar viibis väljakul 24 minutit ja tegi oma hooaja resultatiivseima mängu, visates 12 punkti (kahesed 6/12, vabavisked 0/2). Lisaks võttis Eesti koondislane 2 lauapalli, andis ühe korvisöödu, sooritas 3 vaheltlõiget ning tegi ühe pallikaotuse ja 4 viga.

California metsatulekahjude tõttu mängupaika vahetama sunnitud Taavi Jurkatamm ja San Francisco Dons said täna varahommikul 84:52 võidu LIU Brooklyn Blackbirdsi üle.

Enamuse avapoolajast napis eduseisus olnud San Francisco tegi seisult 24:19 otsustava 14:0 spurdi ning vaheajaks juhiti 38:23. Teisel poolajal kasvas vahe veelgi ja San Francisco võttis oma hooaja neljanda järjestikuse võidu.

Vahetusmeeste pingilt mängu sekkunud Jurkatamm viskas 4 minuti jooksul 2 punkti, tabades oma ainsa pealeviske. Lisaks võttis 206 cm pikkune ääremängija 2 lauapalli ja tegi ühe vea.