Kaitses ja lauas võidelnud Raieste aitas meeskonna võidule

-Sander Raieste | Foto: Baskonia

Hispaania tugevuselt kolmanda liiga läänekonverentsis (Leb Silver) Baskonia duubli eest palliv Sander Raieste sai väärt võidu Antigua C.B Tormesi meeskonna üle tulemusega 71:55 (13:9, 18:17, 26:12, 14:17).

Kesiselt kaugviskeid tabanud Baskonia oli pärast esimest poolaega ees vaid nelja punktiga. Kuna lauavõitluses oldi vastasest peajagu üle (12 palliga), siis hakati ühtlasi enam rõhku panema lähivisetele ning see tagas ka edu. Kolmas veerand võideti koguni 14 punktiga ning see otsustas ka mängu saatuse ja tagas Baskonia duublile võidu.

Eesti koondise pallur Raieste viibis platsil täpselt 28 minutit ning selle ajaga tõi 3 punkti (kahesed 1/8, kolmesed 0/3, vabavisked 1/3), hankis 9 lauapalli, andis 2 söötu, tegi 7 pallikaotust, pani 2 kulpi ja patustas 3 veaga. Meeskonda vedasid Ivan Munumer 18, Ondrej Hanzlik 18 ja Tavario Earnest Miller 13 punkti ja 15 lauapalliga.

Antigua parimad olid Jacob Nathaniel Round 11 ja Osas Ehigitor 9 silmaga.

Turniiritabelis on Raieste klubi nüüd 7 võidu ja 9 kaotusega 8. kohal. Järgmisena kohtutakse 13. jaanuaril kodusaalis Navarra Basketi vastu.