fbpx
Close

Kalev võõrustab Ühisliiga avavoorus Kurtinaitise Himkit, üks leegionär naaseb

-Rimas Kurtinaitis | Foto: Siim Semiskar

-Rimas Kurtinaitis | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo korvpalliklubi alustab täna VTB Ühisliigas uut hooaega, võõrustades Saku suurhallis kell 16.00 Moskva oblasti Himkit.

Kui eelmisel hooajal mängis Ühisliigas 14 meeskonda, siis tänavu osaleb idaliigas üks võistkond vähem, sest Läti esiklubi Riia VEF loobus turniirist. Kalev asub kaitsma klubi ajaloo parimat ehk kaheksandat kohta, mis saavutati leedulasest peatreeneri Donaldas Kairyse vedamisel.

Uue hooaja esimeses mängus ei saa Kalevi värske peatreener Roberts Štelmahers kõiki oma paremaid mehi kasutada, sest Zach Smith taastub käeluumurrust ja Dwight Coleby maadleb põlvevigastusega. Küll aga on tänaseks matšiks meeskonnas tagasi tagamängija Antino Jackson, kes on treeningul saadud peapõrutusest taastunud. Kalevi uusim leegionär, 211-sentimeetrine Briti korvpallur Ryan Richards liitub meeskonnaga uue nädala kolmapäeval.

Kalevi koosseis täna Himki vastu: Sander Raieste, Antino Jackson, Sten Sokk, Tanel Kurbas, Kristjan Kangur, Janari Jõesaar, Martin Dorbek, Aigars Škele, Kristjan Kitsing, Martin Paasoja.

Kalev ja Himki on Ühisliigas vastamisi läinud 16 mängus, neist ühe, 2018. aasta jaanuaris, võitis Eesti esiklubi. Legendaarse leeduka Rimas Kurtinaitise poolt juhendatav Himki alustas Ühisliiga hooaega kolmapäeval, alistades koduväljakul 79:75 (40:31) poolakate Zielona Gora. Stefan Jovic tõi võitjatele 16 punkti ja 9 lauapalli, Jonas Jerebko lisas 14 ja Jeremy Evans 12 punkti. Läti koondise täht Janis Timma püstitas nimetatud kohtumises liiga antirekordi, eksides suisa 11 kaugviskel (0 tabamust). Teise ja märksa positiivsema rekordi püstitasid Himki poolehoidjad, keda oli Moskvas saalis 5742 inimese jagu. Tegu on Himki Ühisliiga tippmargiga.

Himki hooaja avamängust jäid erinevate terviseprobleemide tõttu eemale nii liiga suurim täht Aleksei Šved, Anthony Gill, Timofei Mozgov, Chris Kramer kui ka Jevgeni Valiev. Neist keegi ei lennanud ka Tallinna. Samuti jääb eemale lätlane Dairis Bertans, kes sai avamängus vigastada. Kogenud mehi jagub meeskonda aga ka nimetatud kuuikuta, sest Himkit esindavad tänavu näiteks Sergei Karasjov ja Sergei Monja.

Üks suurüllatus on tänavu Ühisliigas juba sündinud, sest valitsev meister Moskva CSKA kaotas laupäeval võõrsil Krasnojarski Jenisseile 71:80. Loodetavasti on täna Tallinnas ainest teiseks üllatuseks.

scroll to top