fbpx
Close

Kaleviga Euroliigat mänginud Jaanus Levkoi: kaks valusat kaotust jäid eluks ajaks meelde

-Jaanus Levkoi | Foto: Siim Semiskar

-Jaanus Levkoi | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpall peab tänavusel aastal oma 100. juubelit ning selle auks ilmub erilehel Korvpall100.ee aasta jooksul 100 intervjuud erinevate inimestega korvpalli seest ja ümbert. Tänavu 20. märtsil tähistas oma 70. juubelisünnipäeva legendaarne treener Jaanus Levkoi, kes sai ülimalt huvitaval ajal juhendada meie tippklubi Tallinna Kalevit, kui hooajal 1991/92 mängiti toonases Euroopa kõrgeimas klubisarjas.

Kui küsisime Levkoi käest, millised mängud on kogu pikast karjäärist senini tal meeles ja mõnikord öösel magada ei lase, tõi teenekas korvpallitreener välja just kaks kohtumist toonasest Euroliiga hooajast. “Kaotatud mängust saab alati midagi. Kas siis lihtsalt unetu öö või mingi idee, kuidas järgmine kord hoopis teistmoodi mängida. Konkreetselt mäletan senini kahte Euroliiga mängu Tallinna Kaleviga, kus kaotasime praktiliselt samasuguses situatsioonis nii Bolognas kui ka Kataloonias,” rääkis Levkoi.

Ta jätkas: “Bologna kohtumises oli seis viigis ja natuke üle kahe sekundi oli mängida. Pall oli meie käes ja Kuusmaa söötis oma vahetuspingi eest auti välja. Karjusin talle, et sööda üle väljaku, sest tundus, et Sokk oli seal vaba. (Jurij) Zdovc – praegu Sloveenia treener, aga siis oli üks Euroopa parimaid tagamängijaid – lõikas söödu vahelt ja saatis (Ettore) Messina nina all kohtunikelaua eest selle palli meie korvi… ja kaotasime kolmega. Kaks sekundit, pall on meie käes, võimatu kaotada ja…”

“Splitiga kohtusime Hispaanias, kuna Jugoslaavias käis sõda ja seal mängida ei saanud. Kuusmaa viskas lõpuhetkedel kolm vabaviset sisse, seisuks 86:86. Järgmisel rünnakul (Velimir) Perasovic tuli üle ja viskas üle Soku lauapõrkega kolmese sisse ja jälle kaotasime kolmega. Kaks mängu järjest oli selline lõpp. See on Euroliiga, see pole mingi klassidevaheline mäng (Naerab.). Need kaks kaotust jäävad eluks ajaks meelde. Oleks mul nendel aastatel olnud natukenegi rohkem kogemusi, siis oleks võib-olla nii mõnegi kohtumise suutnud teistmoodi mängida,” kahetses Levkoi.

Loe täispikka intervjuud siit: INTERVJUU | Kaleviga Euroopa tippu tunnetanud Jaanus Levkoi: see oli Euroliiga, mitte mingi klassidevaheline

scroll to top