fbpx
Close

KARANTIINI ERI | Ginobili, Papaloukas ja Spanoulis ehk Euroliiga legendaarsed finaalmängud

-2008/09 Euroliiga meister Ateena Panathinaikos | Foto: AP/Scanpix

-2008/09 Euroliiga meister Ateena Panathinaikos | Foto: AP/Scanpix

Kuna koroonaviirus on tänavuseks hooajaks korvpallimängud lõpetanud, siis erinevad liigad pakuvad fännidele võimalust vanadele kohtumistele täispikkuses uuesti kaasa elada. Seekordses postituses pakume kolme ajaloolist Euroliiga kohtumist, mida kindlasti tasub uuesti nautida.

Esimesena läheme aastasse 2001, kui peeti Euroliiga esimese hooaja kulminatsioon – finaalseeria Bologna Virtus Kinderi ja Tau Ceramica vahel. Toona mängiti Euroliiga tšempion välja viiemängulises seerias ja siin on vaatamiseks seeria otsustav kohtumine. Finaalide kõige väärtuslikumaks mängijaks valiti argentiinlane Manu Ginobili ja teiste seas jooksis algviisikus väljakule ka leedulaste staar Saulius Štombergas.

Aastal 2006 peeti üks läbi aegade põnevam Euroliiga finaalkohtumine, kui Moskva CSKA lõpetas Tel-Avivi Maccabi kaks aastat kestnud valitsemise ja krooniti üle 35 aasta Euroopa parimaks klubiks. Finaali kangelaseks tõusis 18 punkti ja 7 söötu kirja saanud Theodoros Papaloukas. David Vanterpool lisas 16, Matjaz Smodis 12, Trajan Langdon 11 ja Aleksei Savrasenko 10 silma. Will Solomon oli Maccabi parim 20 punktiga, Jamie Arnold tõi 14 ja Anthony Parker 10 silma.

Kolm aastat veel edasi ja jõuame 2009. aastasse, kui Euroliiga meistriks krooniti Ateena Panathinaikos. Kolme aasta jooksul teise võidu teeninud panathinaikos alistas toonase tiitlikaitsja Moskva CSKA. MVP-ks nimetati 13 punkti toonud Vassilis Spanoulis, Antonis Fotsis lisas samuti 13 silma ja 8 lauapalli ning Šarunas Jasikevicius ja Dimitris Diamantidis tõid kumbki 10 punkti. J.R. Holden oli CSKA parim 14 punktiga ning Trajan Langdon ja Ramunas Šiškauskas viskasid kumbki 13 silma.

scroll to top