Kaspar Kitsingult Ragusa kaotusmängus hooaja punktirekord

-Kaspar Kitsing | Foto: Ciamillo/aquilabasket.it

Nädalavahetusel peetud Italia kolmanda liiga (Serie B) 10. vooru kohtumistes said mänguminuteid kaks Eesti noormängijat. Nii Kaspar Kitsingu koduklubi Ragusa kui ka Kirill Koršunovi leivaisa Cremona pidid väljakult lahkuma kaotusega. Ilma Mait Petersonita mänginud Agrigento sai võõrsil magusa lisaajavõidu.

Ragusa (4-5) jäi võõrsil 60:70 (13:16, 11:22, 17:16, 19:16) alla Bernareggiole (6-3). Avapoolajal vaid 22 punkti visanud Kaspar Kitsingu koduklubi vedasid alt lähivisked, mida kohtumise lõpuks tabati vaid 23%-lise täpsusega.

Kaspar Kitsing sai mänguaega 11 minutit, mille jooksul tõi hooaja parimad 8 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 1/1, vabavisked 5/5). Roberto Chessari (12) ja Mattia Mastroianni (11) jõudsid Ragusa ridades ainsana kahekohalise punktisummani. Bernareggio resultatiivseim oli Senegali päritolu keskmängija Baye Modou Diouf 15 punkti ja 7 lauapalliga.

Kirill Koršunov ja Cremona (6-3) sõitsid külla alagrupiliidrile Piacenzale (8-1) ning pidid tunnistama vastase 62:70 (19:20, 10:16, 18:18, 15:16) paremust. Piacenza noppis võõrast lauast 19 palli ning lõikas kasu ka Cremona 20-st pallikaotusest.

Vahetusest sekkunud Kirill Koršunov kogus 14 minutiga 6 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 1/1, vabavisked 3/3), hankis ühe laupalli ning korjas enda nimele ka kaks isiklikku viga ning pallikaotust. Marco Bona tõi Cremona kasuks 15 silma, Jacopo Mercante ning Lorenzo Varaschin (10 lauapalli) tõid kumbki 10 silma. Viis kaugviset tabanud Marco Perin tõi Piacenza ridades üleplatsimehena 21 punkti.

Mait Petersoni koduklubi Agrigento (6-2) alistas võõrsil lisaajal 85:78 (20:10, 16:22, 17:17, 22:18, 14:7)  Crema (6-3). Külaliste sangariks tõusis Alessandro Grande, kelle tabav kaugvise sekund enne normaalaja lõppu kindlustas Agrigentole lisaaja. Grande finale toimus alles lisaajal, kui viie minutiga viskas mängumees veel 9 silma.

Andrea Saccaggi tõi üleplatsimehena 27 punkti, Giovanni Veronesi lisas 16 ning Grande 14 punkti. Albano Chiarastella kogus 12 punkti kõrvale 16 lauapalli. Crema parim oli Luca Montanari 17 punktiga.

Agrigento (7-2) jätkab B1-alagrupis liidrina, Ragusa (4-6) asub kuuendal kohal. Cremona (6-4) hoiab 10 vooru järel B2-alagrupis kolmandat positsiooni.