fbpx
Close

Kaspar Treier ootamatust koondisekutsest: klubis oldi üllatunud, aga väga rahul

Avatar
-Kaspar Treier | Foto: Siim Semiskar

Itaalia tugevuselt teises korvpalliliigas ehk Serie A2 tasemel tegi tänavu korraliku hooaja alles 18-aastane ääremängija Kaspar Treier, kes teenis peatreener Tiit Sokult ka kutse Eesti rahvuskoondise kandidaatide hulka.

Montegranaro meeskonnaga põhiturniiril viienda koha teeninud ja hiljem play-offide teises ringis ehk veerandfinaalis konkurentsist langenud Treier sai lõpuks mänguaega 37 kohtumises ning kogus keskmiselt 2,2 punkti ja 2,1 lauapalli mängus, tabades seejuures hooaja jooksul täpselt sama palju kaugviskeid kui kaheseid (14).

“Hooaeg läks väga hästi, kuna hooaja alguses ei osanud keegi arvata, et me nii kaugele jõuame. Mängisime alles esimest aastat Serie A2 tasemel ja sellepärast jäi klubi tulemusega väga rahule. Kripeldama jäi vaid veerandfinaalseeria teise mängu ühepunktiline kaotus,” sõnas Treier Korvpall24.ee portaalile.

Isikliku panuse ja rolli üle oli oma tiimis kõige noorema mehena põhirotatsiooni murdnud eestlane õnnelik: “Ma jäin pigem rahule, kuna aasta lõpus tähtsates mängudes sain rohkem minuteid ja tundsin ennast platsil enesekindlamalt kui aasta alguses. Sellest hooajast jääb meelde periood aasta alguses, kus võitsime seitse mängu järjest, sealhulgas matši liiga ühe tipu Treviso vastu nende koduväljakul.”

Paljudele üllatusena võib Treieri nime leida ka äsja avaldatud Eesti meeste koondise kandidaatide nimistust ning sellel teemal noormees veel liiga pikalt peatuda ei taha.

“Eks ta ikka oli väike üllatus, kui märtsis kutse sain. Ka klubis oldi veidike üllatunud, kuid väga rahul,” sõnas noor ääremängija talle osaks saanud võimaluse kohta.

Kui hea kaugviskajana võiks Treierit mängustiililt ehk võrrelda näiteks Siim-Sander Vene või Kristjan Kitsinguga, siis noormees ise paralleele tõmmata ei soovi: “Ma ei oska ja ei taha ennast kellegagi võrrelda. Loodan koondisest saada hea kogemuse ja teistel on seda rohkem kui minul.”

Tänavu on noortel debütantidel kergem koondisesse sulanduda, sest lisaks Treierile on samast aastakäigust kohal ka Kristian Kullamäe ning Sander Raieste. Lisaks on veidi vanemaid mehi, nagu näiteks Maik-Kalev Kotsar ja Rauno Nurger, kellel koondisedebüüt veel tegemata.

“Eks ta on kergem koondisesse minna, sest omavanuseid poisse ma tunnen isiklikult ja olen nendega koos juba mänginud,” lausus Treier ja kinnitas, et ootab koondiselaagrit suure põnevusega.

scroll to top
Inline
Inline