Kitsingule hooaja avavõit, Koršunov ja Peterson kaotasid

-Kaspar Kitsing | Foto: Siim Semiskar

Nädalavahetusel Itaalia kolmandas liigas (Serie B) peetud kolmanda vooru kohtumises teenis hooaja esimese võidu Kaspar Kitsingu koduklubi Ragusa Virtus Kleb. Esimese kahe vooru järel täiseduga alustanud Kirill Koršunovi ning Mait Petersoni leivaisad said tabelisse esimese kaotuse.

Ragusa kaotas küll esimesed kolm veerandaega ning alustas otsustavat mänguperioodi 8-punktilises kaotuseisus, ent suutis kodus 21:9 võidetud neljanda veerandajaga hooaja esimese võidu noppida. Seni täiseduga alustanud Bernareggio alistati 79:75 (21:24, 19:21, 18:21, 21:9).

Kaspar Kitsing tõi 7 minuti jooksul 2 punkti (kahesed 1/2), ühe lauapalli, kaks vaheltlõiget ning sooritas ühe isikliku vea. Meeskonna tulemuslikeim oli Benini passiga Karim Abdoul Idrissou 17 punkti ja 13 lauapalliga. Otsustavatel hetkedel kindlalt vabaviskeid (7/7) realiseerinud Mattia Mastroianni lisas 15 silma ja 8 lauapalli. Bernareggio ridades kerkis üleplatsimeheks Simone Aromando 20 punktiga.

Agrigento ja Crema vahelises kohtumises sai samuti otsustavaks viimane veerand, kui Mait Peterson ning Agrigento said hooaja esimese kaotuse. Koguni 19 pallikaotust teinud kodumeeskonna kaotusnumbriteks kujunesid 76:85 (24:24, 21:18, 19:19, 12:24).

Mait Peterson 9 minuti jooksul viskeid ei võtnud, ent noppis 3 lauapalli ning kaotas korra ka mänguvahendi. Agrigento mängumootorit vedasid peamiselt Paolo Rotondo ja Andrea Saccaggi, visates kumbki 20 punkti. Riccardo Pederzini tõi võitjaile 17 silma.

Sarnaselt Agrigentole hooaega kahe võiduga alustanud Cremona ja kodus Piacenza vastu poolajaks 32:50 taha. Kuigi neljandal veerandajal suudeti külalised hoida vaid viie punkti peal, läks tabelisse siiski kirja 71:80 (13:29, 19:21, 24:25, 15:5) kaotus.

Vahetusest sekkunud Kirill Koršunovi arvel jäi 15 minuti jooksul 5 punkti (kahesed 0/4, kolmesed 1/4, vabavisked 2/2), 3 lauapalli, 3 korvisöötu, üks vaheltlõige, pallikaotus ja isiklik viga. Läti päritoluga Gints Antrops kogus Cremona parimana 14 punkti, Marco Bona ning Gabriele Crescenzi tõid võrdselt 13 silma. Piacenza resultatiivseim Michael Sacchettini kogus üleplatsimehena 18 punkti.

Serie B 4. voor mängitakse sel nädalavahetusel (19.-20. detsembril), seejärel läheb liiga ligi kahenädalasele pühadepausile.