fbpx
Close

Korvi alla abijõudu ootav Andres Sõber: esiliiga saab olema ellujäämiskursus

Avatar
-Andres Sõber | Foto: Siim Semiskar

Eelmisel hooajal läbi hooaja Saku II liigat valitsenud ja kevadel ka tiitli koju viinud Andres Sõbra juhitud Kadrina Karud on tänavu kaasa löömas esiliigas. Nagu avakohtumine G4S Noorteliiga tiimi vastu näitas, siis kerget teekonda Sõbral ja tema hoolealustel tulemas ei ole.

“Ega me ei ole sel aastal siin liigas nii soosikud,” ütles Sõber pärast mängu Korvpall24.ee portaalile. “Kokkuvõttes ei saanud me noorte vastu lauda kätte. Jäime kaitselauas kõvasti jänni. Nad võtsid ründelauda esimesel poolajal juba seitse tükki. Ise tegime rumalaid vigu, mille peale ma siin ütlesin ka just, et meil pole seda võimalust, et võime lubada endale rumalaid pallikaotusi. Olime paar korda juba eest ära minemas ja siis lasime vastase järgi. Kuid ma olen oma poistega rahul, sest nad pingutasid. Audentesel oli seda nooruslikku jõudu ja särtsu rohkem. Aga ei ole paha see seis meil praegu.”

Fotogalerii G4S Noorteliiga – Kadrina Karude mängust.

Karude meeskonnas on kahe hooaja vahel toimunud teatavad uuendused, kuid põhimeestest on jätkamas Allan Ehte, Lauri Mets ja Raimond Tribuntsov. Nimekaim eestlasest liituja on aastaid Tartus kõrgliigatasemel mänginud tagamees Kristen Meister. Avakohtumises täitsid üsna suurt rolli ka noored Mihkel Kersalu ja Kevin Sammalkivi.

31 minutit jooksis platsil ringi ka paberite järgi 193 cm pikkune 26-aastane ameeriklane Tilford Thornton jr, kes küll visuaalselt platsil nägi välja mõnevõrra lühem. Küll oli tegemist väga kiire, osava ja kõrge hüppega mängumehega, kes tegi 27 punkti, 7 lauapalli, 5 söödu, 4 vaheltlõike ja 2 blokiga ka väga mitmekülgse mängu.

“Thornton tuli meile Oklahoma tiimist, kes siin Eestis sõprusmänge mängis. Sealt me ta välja valisime. Ta on tubli poiss. Ta ei ole veel harjunud siin neid asju enda peale võtma, aga minu meelest hoidis ta kogu asja päris hästi koos. Eks meil tuleb see aasta kindlasti raskem ja ma arvan, et ta on meile ühe-kahe peale hea täiendus,” kiitis Sõber värsket välismängijat.

Karude pingil istus tegelikult üks Oklahoma meeskonna mängumees veel, kuid tema tiimi üles antud veel ei ole. “Teine mees on ka Oklahoma satsist ja tahab meiega paar nädalat treenida. Siis me peame mõtlema, kas tahame või ei taha teda. Rohkem midagi öelda polegi,” sõnas Sõber.

Kui Karude tagaliiniga võib Sõbra sõnul esiliiga kontekstis rahule jääda, siis korvialune on tiimil hetkel väga hõre, kui mitmed kogenumad põhimehed peavad hetkel pallima oma positsioonidelt väljas. “Korvi alla peame küll kedagi juurde vaatama, muidu pole kasu hoida meeskonnas selliseid toredaid number kahtesid-kolmesid. Teatud nõuded meil ikka on. Kui kiiresti ja mis vahenditega asjad juhtuvad, seda on väga raske praegu öelda.”

“Aga meil on lisandumas Tõnis Peil, kui ta ükskord terveks saab. Hetkel kasutame korvi all Raimondit ja Kristenit (Raimond Tribuntsov ja Kristen Meister – toim.), kes on tegelikult kahe-kolme mehed, aga peavad mängima nelja-viite. Selline see koosseis meil hetkel on,” tõi Sõber eraldi välja.

-Tõnis Peil (paremal) Kadrina Karude pingil | Foto: Siim Semiskar

Mullu teise liiga kohta väga tugeva tiimi kokku saanud ja kogu turniiri algusest lõpuni üsna pingevabalt läbi teinud Sõber teab, et esiliigas on neid ootamas hoopis teine tase. “No esiliiga on raudselt kõvem, sest siin on endiseid meistriliiga mängijaid palju rohkem. Hooaeg tuleb sama põnev kui eelmised. Siin on klubisid, kes meistriliigasse ei mahu, aga ikkagi teevad aktiivselt seda asja. Meile saab hooaeg olema ellujäämiskursus,” sõnas Sõber.

Konkreetselt Audentese Spordigümnaasiumi poiste kohta sõnas kogenud treener: “Mulle meeldis, et nad olid küllaltki enesekindlad ja hoidsid asja ohjes. Mõned mehed on seal tublid, (Hugo) Toom on eriti tubli – mulle ta meeldib. Teiste meeste kohta ei oska praegu veel öelda. Kui see on hetkel Eesti kõige parem järelkasv ja meie suudame nendega 37 minutit võrdselt mängida, siis pole mõtet ka liiga hõisata. On suur vahe, kui palju sa saad sellel tasemel treenida. Tüübid on täitsa korralikud, aga eraldi praegu kedagi Audentesest esile ei tooks rohkem.”

Kadrina Karud jätkavad esiliigahooaega 11. oktoobril, kui kodusaalis võõrustatakse algusega kell 19.15 KA Tallinna Kalev/TSK meeskonda.

Saku I liiga ajakavaga saab tutvuda SIIN.

scroll to top
Inline
Inline