Kotsar ja South Carolina kaheksakordsele NCAA meistrile vastu ei saanud

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

Maik-Kalev Kotsar ja South Carolina said läinud öösel USA üliõpilasliigas NCAA kindla kaotuse, kui võõrsil jäädi tulemusega 48:76 alla kuulsale Kentucky Wildcatsile.

20 496 pealtvaataja ees peetud kohtumine algas tasavägiselt ja esimese 10 minuti järel oli seis 18:17 Kentucky kasuks. 8.47 enne avapoolaja lõppu realiseeris Kotsar kiirrünnaku ja teenis ka vabaviske, mis küll kahjuks ei tabanud ning kodumeeskond säilitas ühepunktilise eduseisu (20:19). 5.57 enne poolajavilet vahetati Kotsar 24:22 eduseisul pingile, misjärel Kentucky tegi 17:4 spurdi ja South Carolina läks vaheajale 28:39 kaotusseisus. Kotsar naasis väljakule avapoolaja lõpuminutiteks.

Teisel poolajal tabas South Carolina viskeid väljakult vaid 27,6% (8/29) ning Kentucky jätkas kindlalt vahe kasvatamist.

Algviisikus alustanud Kotsari arvele kogunes mängu lõpuks 27 minutiga 4 punkti (kahesed 2/4, vabavisked 0/2), 3 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

South Carolina poolelt viskasid võrdselt 12 punkti Tre Campbell ja A.J. Lawson, Kentucky parim oli 20 silma visanud P.J. Washington. Viimasest saab sel suvel suure tõenäosusega NBA drafti 1. või 2. ringi valik.

Kentucky on NCAA finaalturniiri võitnud 8 korda, viimati aastal 2012. Associated Pressi ja USA Today poolt koostatavates üleriigilistes edetabelites asub meeskond hetkel 5. kohal.

South Carolinal on kagukonverentsis (SEC) nüüd kirjas 6 võitu ja 3 kaotust, millega hoitakse 4. positsiooni. Kogu hooaja jooksul on meeskonna arvele kogunenud 11 võitu ning 11 kaotust. Oma järgmise kohtumise peab South Carolina laupäeval, kui võõrustatakse Arkansase Ülikooli meeskonda.