Kotsar kordas võidumängus punktirekordit ja oli lähedal kaksikduublile

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: imago images/Manngold/Scanpix

Eesti koondislase Maik-Kalev Kotsari koduklubi Hamburgi Towers teenis Saksamaa kõrgliigas järjekordse võidu, kui võõrsil alistati tabelis viimasel kohal olev Vechta Rasta 88:82 (26:16, 23:25, 24:22, 15:19).

Tasavägist mängu jätkus vaid esimeseks kaheksaks minutiks ning ülejäänud kohtumine kulges juba pidevalt Hamburgi eduseisus. Poolajavileks juhtisid külalised 49:41 ja kolmanda veerandi lõpuks 73:63.

Hamburgi algviisikus alustanud Kotsar viibis väljakul 32 minutit ning tõi selle ajaga oma meeskonna parimana 22 punkti (kahesed 9/15, vabavisked 4/5). Lisaks võttis eestlane mängu parimana maha üheksa lauapalli ja tegi kaks vaheltlõiget. Negatiivse poole peale jäid kaks pallikaotust ja kaks isiklikku viga.

Samuti kordas ta enda eelmises mänguvoorus Bambergi vastu püstitatud punktirekordit.

Eestlasest rohkem viskas punkte vaid Dominikaani koondislane Edgar Sosa, kes tõi kaotajate kasuks 23 silma.

Enne tänavust hooaega juhendasid Hamburgi peatreener Pedro Calles ja tema abiline Miguel Zapata just Vechta meeskonda.

Suurepärases hoos Hamburg omab Bundesliga pikimat käimasolevat võitude seeriat, olles võitnud seitse mängu järjest. Kokku on tänavu võidetud 17 ja kaotatud üheksa kohtumist. Turniiritabelis jätkab Hamburg kuuendal kohal. Viimasel ehk 18. kohal paikneva Vechta jaoks oli see juba hooaja 23. kaotuseks nelja võidu kõrvale.

Hooaja esimese omavahelise mängu võitis Hamburg 92:74.