Kotsarile ja South Carolinale valus lisaajakaotus, Nurger ning Wichita State võidukad

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: USA Today Sports/Scanpix

USA korvpalli üliõpilasliigas NCAA sai napi võidu Rauno Nurgeri koduklubi Wichita State Shockers (23-5), olles koduväljakul 84:78 üle SMU Mustangsist (16-13). Maik-Kalev Kotsar võttis vastu aga kaotuse, kui South Carolina Gamecocks (15-14) pidi lisaajal tunnistama Mississippi State Bulldogsi (21-8) 72:68 paremust.

South Carolina võitis esimese poolaja 32:25, aga kohtumise otsustavatel hetkedele oldi tagaajaja rollis. Eelviimasel sekundil tabas Hassani Gravett kolmepunktiviske ja viis mängu lisaajale. 1.21 enne lõppu oli seis veel 68:68 viigis, kuid järgmised korvid sai vaid Mississippi .

Maik-Kalev Kotsar teenis mänguaega koguni 37 minutit ning viskas selle ajaga 11 punkti (vabavisked 0/1, kahesed 5/10, kolmesed 0/1) ja kogus 7 lauapalli. Eestlase arvele jäi ka üks resultatiivne sööt, vaheltlõige ja viskeblokeering. Negatiivse poole pealt tegi ta 3 pallikaotust ja kaks isiklikku viga.

Võitjate parimana viskas Lamar Peters 19 silma. Sama palju punkte tõi võõrustajate eest Hassani Gravett. Lisaks Kotsarile said 11 punkti kirja veel Felipe Haase ja Chris Silva, kellest viimane noppis ka 12 lauapalli.

Wichita State oli enda mängus pärast esimese poolaja lõppu napis 37:35 eduseisus. Siit edasi ei lastud vastaseid kordagi enam juhtima ega viigini ning teeniti kokkuvõttes küllaltki kindel võit.

Rauno Nurger pääses platsile kümneks minutiks, kuid selle aja jooksul punktiarvet ei avanud, olles eksinud oma ainsal kahepunktiviskel ja vabaviskel. Statistikasse jäi tema nimele üks lauapall, 2 korvisöötu ja üks isiklik viga.

Shaquille Morris tõi Wichitale 21 silma ja 10 lauapalli. Vastaste poolelt säras 28 punktiga Jahmal McMurray.

San Francisco Dons (17-14) pidi koduväljakul vastu võtma 61:64 kaotuse San Diego Toreroselt (18-12). Eestlane Taavi Jurkatamm teenis mänguaega 3 minutit ning sai statistikasse kirja vaid 2 isiklikku viga.