fbpx
Close

Kregor Hermet: Serbia vägevate nimede ees mingit aukartust ei teki

-Kregor Hermet | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondise ettevalmistusperiood eelseisvateks MM-valikmängudeks on täies hoos. Korvpall24.ee uuris lähemalt, milliste ootustega läheb kahel viimasel hooajal Hispaania tugevuselt teises liigas (LEB Gold) karastunud Kregor Hermet vastu mängudele Saksamaa ja Serbiaga.

Kuigi Hermet on alles 21-aastane, on koondise peatreener Tiit Sokk andnud noormehele eelnevates tsüklites võimalusi end tõestada ning seeläbi väärt kogemusi hankida. Hetkel, kui käivad jõusaalitreeningud, ongi Kregor nelja ja viie positsioonil koondise üks kogenumaid mängijaid ning 204-sentimeetrise mängumehe sõnul on antud situatsioon ka tema enda jaoks pisut ootamatu.

“Täna trenni tulles nägin, et Pärnust on uued näod, keda varem pole koondises olnud. Mäletan, et eelmisel suvel, kui alustasime, siis olin mina see uus ja selgelt kõige noorem. Tänu mitmele hooaja sees olnud koondiseaknale on mul kogemust juurde tulnud ning trenni saabudes on juba kodune tunne. Samas mõistan ka neid, kes on siin alles esimest korda,” ütles Hermet Korvpall24.ee portaalile.

Eelmisel hooajal Hispaania tugevuselt teises liigas mänginud noormees avaldas lootust, et koondis saab valikmängudeks pikkade osakonda abiväge juurde, kuid vajadusel aitab meeskonda nii palju kui võimalik.

“Loodetavasti tulevad kõik (pikad – toim.) kohale, aga mistahes olukorras aitan nii palju kui võimalik. Uudist nägin, et Serbial on kõik kõvad nimed kohal, oleks huvitav nende vastu mängida. Ei saa öelda, et meie senised vastased nagu Kreeka ja Iisrael oleksid nõrgad olnud, kuid Serbia meeskonna mängu ja mängijaid olen siiani rohkem telerist näinud.”

Rekordiliselt kuumal suvel palli vähem puutunud Hermet tegeles hooajavahelisel ajal peaasjalikult füüsilise ettevalmistusega: “Rohkem olen teinud füüsilist, viimased paar nädalat ka individuaalselt palliga. Võistkondlikke pallitrenne pole teinud eelmise aasta koondisetsüklist saadik,” tõdes Hermet.

Pea kahe nädala pärast algavatele valikmängudele mõeldes ei näita Hermet vähimatki aukartust nimekate vastaste ees ning selles on kindlasti ka osa Hispaanias saadud kogemustel: “Ma ei saa öelda, et ma nii kogenud olen, siiski veel noor, kuid võrreldes kahe aasta taguse ajaga olen Hispaanias seda välismaa mängu natuke näinud. Minul vägevate nimede ees mingit aukartust ei teki, pigem on korvpall ümmargune ning ei tasu üle mõelda, kes sulle ühes või teises valiksarjas vastu tuleb.”

Viimaste uudiste valguses ei saa Hermet ja Eesti koondis päris kõikide esialgu väljareklaamitud Serbia staaride vastu mängida, kui mõned NBA mehed, eesotsas Nikola Jokici, Miloš Teodosici ja Boban Marjanoviciga, ikkagi koondise juurde ei tule.

scroll to top