Kristian Kullamäe hea mäng Real Canoe meeskonda võidule ei viinud

-Kristian Kullamäe | Foto: Hendrik Ekke Altnurme

Kristian Kullamäe oli oma meeskonna Madridi Real Canoe NC-ga Hispaania esiliigas (LEB Gold) võistlustules. Kodusaalis jäädi alla Bamba Falli veetavale HLA Alicante meeskonnale skooriga 74:84 (17:16, 14:36, 23:16, 20:16).

Real Canoe võitis selles kohtumises kolm veerandaega, kuid katastroofiline teine neljandik jättis nad kaotusseisu, millest välja tulla ei suudetud. Sealjuures võideti lauavõitlus (34 lauapalli Alicante 25 vastu), anti rohkem korvisööte, pandi rohkem kulpe ning tabati kahepunktiviskeid võrdväärselt. Liigatabeli esimesse otsa kuuluv Alicante pani paremuse maksma kolmepunktivisetega, mida tabati koguni 48%.

Kristian Kullamäe oli 26 minutiga taaskord üks meeskonna liidritest, tuues 14 punkti (kahesed 5/9, kolmesed 1/3, vabavisked 1/2), andes kaks korvisöötu, tehes kaks pallikaotust ka ühe vea. Alberto Marin viskas 16 ning Ander Orden 13 silma. Lisaks võttis viimane 14 lauapalli. Silmapaistvalt tegutses ka Karl Olle Viktor Lundqvist, kes viskas kaheksa punkti, võttis seitse lauapalli ja blokeeris neli vastaste pealeviset.

Alicante resultatiivseimad olid Devin Schmidt 16, Bamba Fall 14, Justin James Pitts 12 ning Patrick Nnaemeka Onwenu 11 silmaga. Pikalt Eestis pallinud Fall noppis lisaks üheksa lauapalli ja pani kulbi. Mees toobki keskmiselt mängus täpselt 14 punkti (kahesed 62,2%), võtab 8,2 lauapalli ja blokeerib 2,4 viset.

Liigatabelis asub Real Canoe jätkuvalt eelviimasel kohal nelja võidu ja 14 kaotusega. Järgmisena kohtutakse võõrsil 24. jaanuaril tabeli liidri Carramimbre CBC Valladolidi meeskonnaga.