Kullamäe ja Nurgeri tugevatest esitustest Hispaania esiliigas võiduks ei piisanud

-Rauno Nurger | Foto: Club Baloncesto Breogan SAD Facebook

Hispaania esiliigas (LEB Gold) olid võistlustules mõlemad eestlate klubid. Kristian Kullamäe vedas Madridi Real Canoe NC tiimi, kuid tugevale Palencia satsile jäädi kodusaalis alla 77:80 (16:16, 22:14, 18:32, 21:18).

Hea mängu rikkus Realil ära kolmas veerandaeg, kus vastasel õnnestus sisuliselt kõik. Kadestamisväärselt hästi tabasid Palencia mängumehed kaugelt (11/25) ja lisaks nad said hästi ka söödu liikuma. Ülejäänu osas oldi täiesti võrdsed meeskonnad.

Eesti koondislane Kristian Kullamäe tõusis selles kohtumises üleplatsimeheks, tuues 30 minutiga 20 punkti (kahesed 1/5, kolmesed 5/8, vabavisked 3/4). Lisaks noppis kolm lauapalli, andis kaks korvisöötu, pani ühe kulbi ning tegi kaks viga. Teda toetas Herve Kasonga Kabasele 10 silmaga.

Palencia meeskonna säravamad mängumehed olid Kevin Larsen 19, endine Leedu koondislane Simas Jasaitis 16, teine leedukas Mindaugas Kacinas ja Felipe Paula võrdselt 10 punktiga. Viimane võttis lisaks 10 lauapalli.

Real Canoe asub jätkuvalt eelviimasel kohal, olles kogunud 17-st mängust neli võitu. Järgmisena kohtutakse 17. jaanuaril kodusaalis HLA Alicante meeskonnaga.

Teises kohtumises sai Rauno Nurgeri klubi CB Breogan valusa kaotuse lähikonkurendilt CB Almansalt. Kodusaalis jäädi alla 85:86 (25:14, 14:22, 26:29, 20:21).

Pärast suurepärast avaveerandit jäädi teisel neljandikul vastasele samamoodi alla. Ülejäänud kohtumine kulges võrdselt. Olgugi, et Breogan näitas head visketabamust igalt positsioonilt (kahesed 55%, kolmesed 43%), ei suudetud võitu võtta. Tehti liiga palju vigu ning need karistas Almansa vabaviskejoonel pea eksimatult ära.

Rauno Nurgeri saagiks langes 21 minutiga 11 punkti (kahesed 4/8, vabavisked 3/4). 208 cm eestlane noppis lisaks viis lauapalli, pani kaks kulpi, tegi ühe pallikaotuse ja ühe vea. Meeskonna resultatiivseimad olid Dagoberto Miguel Rincon 22 ja Marshawn Deva Powell 18 punktiga.

Almansa poolelt tegid enim pahandust Nikola Cvetinovic 22 ning Stephen Breck Maxwell 17 silmaga.

Tihedas konkurentsis langes Breogan selle kaotusega kolmandalt kohalt viiendaks (11 võitu ja kuus kaotust). Järgmisena oodatakse 18. jaanuaril külla Tau Castello meeskonda.