fbpx
Close

Kurnatud, kuid õnnelik Rain Veideman: see oli ikka päris rets!

Avatar
-Rain Veideman | Foto: Siim Semiskar

Laupäeval Haljalas toimunud 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste etapp kujunes üheks põnevamaks, mida tänavusel hooajal Eestis nähtud. Võitis meeskond Boft, kes pallis kaotuseta läbi kogu turniiri ilma vahetusmängijata. Martin Dorbeku ja Jaan Puideti kõrval kerkis kangelaseks Haljalast pärit Rain Veideman.

“Veidekas” tõusis eriti olulisse rolli just play-off mängude otsustavates faasides, kui kunagise Euroopa meistri Riia vastu tabas 28-aastane ja 192 cm pikkune kohtumise lõpus otsustavad vabavisked ja finaalis suurima koduse rivaali KK Viimsi vastu pani kodupubliku rõkkama võidu toonud kahepunktiviskega. Haljala saalis ripub lae all Veidemani mängusärk ning kodupublik oli väikeses saalis loomulikult võimsalt Bofti selja taga. “Kodupubliku ees, sõbrad kõik vaatamas, on muidugi hea tunne võita!” kiitis Veideman kogukonda.

Veideman nõustus, et kõik play-off mängud olid Bofti jaoks väga keerulised ja kukkusid neile läbi õnne ja juhuste kombinatsiooni. “Aga näe, tuli ära meile. Kusjuures, kui ma eile kuulsin, et võib-olla kolitakse sisse ära ja sain teada, et oleme kolmekesi, siis mõtlesin, et huvitav, kas see on meile hea või halb. Vist oli hea. Saalis on pidamine veidi parem ja väljas minu arvates ei saa pooltki neid asju teha, mida sees (saab),” rääkis Veideman.

Ta muigas: “Aga kolmekesi mängimine, see oli ikka päris rets! Ma ei tea, kuidas me vastu pidasime. Dorps (Martin Dorbek – toim.) ütles, et ta pole kunagi nii tühi olnud. Jaan (Puidet) on lihtsalt raudmees. Aga mul oli mitu korda, kus pärast mingit väikest pausi tulime kokku ja ütlesin, et kutid, ma ei jõua enam.”

Kas kolmekesi mängimine võis selles mõttes olla pluss, et oli kindlalt teada, et ise tuleb kogu mäng rabeleda ja kellelgi teisele loota ei saa? “Ei see pole mingisugune pluss,” naeris Veideman ja lisas: “Võib-olla, kui mäng kestaks kolm minutit, siis oleks. Aga me ei saanud mingisugust survet vastastele avaldada, kuna teadsime, et see tõmbab jala kohe täis ja vahetusse minna ei saa. Kuskilt pidi järele andma.”

Pikka taastumist Veideman ei saa, kuna teda oodatakse teda Eesti korvpallikoondise laagrisse. “Homme (pühapäeval – toim.) on vaba päev ja esmaspäeval algab juba koondis.” Kas taastub esmaspäevaks ära? “Kurat seda teab, aga loodame! Pühapäeval on näha, mis tunne on,” naeris tagamees.

“Jaaniga (Jaan Puidet – toim.) mõtlesime just, et 3×3 korvpallis üks mäng kolmekesi teha on raskem, kui panna 5-5 kossus täismäng ehk 40 minutit. 5-5 mängus leiab kohti, kus annab puhata. Siin formaadis peab kogu aeg möllama,” selgitas Veideman lõpetuseks. Siinkohal võib mainida, et Boft mängis laupäeval umbes viie tunni sees kokku kuus kohtumist ja kõik need võideti.

scroll to top
Inline
Inline