Lauri Markkanen vedas Soome koondise Eesti vastu kindla võiduni

-Eesti korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste korvpallikoondis pidi teises omavahelises sõprusmängus Soomega tunnistama vastaste 95:76 paremust. Esimene mäng kaotati 21. juunil Saku Suurhallis lisaajal 69:76.

Soome pani oma paremuse maksma sisuliselt esimese poolajaga. Avaveerand võideti 25:10 ja puhkepausile mingi 19-punktilises eduseisus. Korviderohke kolmanda veerandajaga suutis Eesti siiski kaotusseisu kolme silma võrra vähendada ja viimasele neljandikule vastu minna 51:67 seisult. 1.42 enne lõppu jõuti ka 13 punkti kaugusele, kuid rohkemaks Soome vastu sel korral võimelised ei oldud.

Siim-Sander Vene oli Eesti koondise parim 17 punktiga. Kristjan Kitsing lisas 16 ja Kristian Kullamäe 14 silma. Soome poolelt kerkis üleplatsimeheks NBA-s Chicago Bullsi ridades palliv Lauri Markkanen, kelle arvele jäi 23 punkti ja 12 lauapalli. Võrdselt 11 punkti lisasid Sasu Salin, Alexander Madsen ja Jamar Wilson.

Järgnevalt on Eesti koondist ees ootamas kaks MM-valikmängu: 29. juunil on võõrsil vastaseks Suurbritannia ja 2. juulil tuleb külla Kreeka koondis.