Ligi 44 minutit rassinud Veideman koduklubi kaotusest päästa ei suutnud

-Rain Veideman | Foto: Stings Mantova Facebook

Pühapäeval olid võistlustules kõigi kolme Itaalia esiliigas mängiva eestlase koduklubid – nii Rain Veidemani Mantova kui ka Mikk Jurkatamme Ravenna said kirja kaotused, Kaspar Treierita mänginud Montegranaro aga võidu.

Rain Veidemani koduklubi Mantova Pompea jäi võõrsil kahe lisaaja järel alla Imola Le Naturelle Basketile tulemusega 98:103 (25:23, 20:21, 17:23, 19:14, 17:22).

Esimese 12 minuti ja 9 sekundi jooksul viskas Veideman 2 punkti, misjärel vahetati ta 29:27 eduseisul puhkama. Veideman naasis väljakule 4.02 enne teise veerandi lõppu, kui Mantova oli 36:37 kaotuseisus. Eestlane viibis platsil teise veerandi lõpuni ja poolajavileks oli Mantova ees 45:44.

Imola alustas kolmandat perioodi 7:0 spurdiga, mille katkestas Veidemani kahepunktivise. Eestlane mängis terve kolmanda veerandaja, kuid otsustava neljandiku alguseks oli Mantova jäänud 62:67 kaotusseisu. 34. mänguminutil pääses Veideman 71:71 viigiseisul veel korraks puhkama ja naasis 3.59 enne normaalaja lõppu, kui Mantova oli 75:78 kaotusseisus. 2.11 enne normaalaja lõppu tõid Veidemani vabavisked tabloole Mantova 81:78 edunumbrid, kuid seejärel tabas Imola mängija Timmy Bowers kolmepunktiviske ja viis kohtumise lisaajale. Esimene lisaaeg jäi 10:10 viiki, kuid järgmist 5 minutit alustas Imola 7:0 spurdiga ning seda vahet Mantoval enam tagasi teha ei õnnestunud.

43 minutit ja 46 sekundit – oma meeskonnast kõige kauem – väljakul viibinud Veidemani arvele kogunes mängu lõpuks 16 punkti (kahesed 6/8, kolmesed 0/4, vabavisked 4/4), 7 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, üks vaheltlõige, 4 pallikaotust ning 3 isiklikku viga. Vastased tegid tema takistamisel 4 viga.

Mantova resultatiivseim oli Riccardo Visconti 23 punktiga, kaksikduubli teinud Anthony Morse lisas 20 silma ja 15 lauapalli. Võitjate parim oli üleplatsimehena 34 punkti visanud B.J. Raymond.

Mikk Jurkatamme tööandja Ravenna OraSi pidi koduväljakul tunnistama Udine G.S.A. paremust numbritega 64:68 (18:12, 16:17, 16:23, 14:16)

Jurkatamm pääses esmakordselt väljakule 4.18 enne avaveerandi lõppu, kuid tegi järgmise 2 minuti ja 54 sekundi jooksul ühe pallikaotuse ning 2 viga, misjärel vahetati eestlane taas pingile. Uuesti pääses Jurkatamm platsile 21 sekundit enne avapoolaja lõppu ja puhkusele mindi Ravenna 34:29 eduseisus.

Kolmandal veerandajal haaras Udine initsiatiivi enda kätte ja Ravenna läks otsustavale neljandikule vastu 50:52 kaotusseisus. Jurkatamm sai väljakule taas veerandi lõpusekunditel. Viimasel veerandil jõudis Ravenna veel kahel korral viigini, kuid juhtima minna enam ei suudetud.

Jurkatamm viibis väljakul ligi 10 minutit, mille jooksul viskas mööda ühe kolmepunktiviske ning tegi 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Ravenna resultatiivseim oli Adam Smith, kes viskas 21 punkti. Võitjate parimana tõi Riccardo Cortese 16 punkti.

Kaspar Treieri koduklubi Montegranaro XL Extralight alistas külla sõitnud Forli Unieuro tulemusega 84:72 (24:11, 19:21, 28:17, 13:23) ja pikendas oma võiduseeria juba 9-mänguliseks.

Montegranaro jäi kohtumise alguses 7:11 kaotusseisu, kuid tegi seejärel võimsa 19:0 spurdi ning hoidis eduseisu kindlalt lõpuni.

Treier, keda segab põlveprobleem, väljakul ei käinud. Korvpall24.ee portaal uuris Treieri käest ka tema põlvetrauma tõsiduse kohta, kuid hetkel ääremängija midagi konkreetset öelda ei osanud. Tema sõnul ootavad teda uuel nädalal ees uuringud, mis peaksid olukorda selgust tooma.

Montegranaro hoiab Itaalia esiliiga ehk Serie A2 idadivisjonis 20. vooru järel 32 punktiga 2. kohta. Ravenna ja Mantova, kellel on mõlemal koos 18 punkti, asuvad tabelis vastavalt 9. ja 10. positsioonil.