Lõpu põnevaks ajanud Eesti U15 koondis pidi Läti paremust tunnistama

-Gerrit Lehe | Foto: Siim Semiskar

Eesti noormeeste U15 koondis pidi Audentese spordikeskuses toimuval Balti matšil vastu võtma kaotuse, kui jäi 75:83 (12:15, 16:33, 22:15, 25:20) alla Lätile.

Eestlased kaotasid avaveerandi 12:15 ja teise mänguperioodi alguses jäädi kümnepunktilisse kaotusseisu (14:24). Poolajaks kasvasid lõunanaabrite edunumbrid juba 20-punktiliseks, riietusruumidesse siirduti seisult 48:28, vahendab Basket.ee.

Aivar Kuusmaa hoolealused mängisid pärast pikka pausi selgelt aktiivsemat kaitset ja vähendasid vahe 11-punktiliseks (44:55). Viimase neljandiku eel vaatas tabloolt vastu lätlaste 63:50 edunumbrid.

Gerrit Lehe kohtumise teine tabav kaugvise neljanda veerandi alguses vähendas eestlaste kaotusseisu kümnele (53:63) ent lätlased vastasid 8:0 vahespurdiga. Seisult 77:60 tegi Eesti koondis omakorda 8:0 spurdi ja vähendas vahe üheksale. Pärast kahte järjekordset õnnestunud rünnakut oli kaotusseis kahanenud kuuele punktile (72:78), normaalaja lõpuni jäi minut. Lehe võttis seejärel kiirrünnakul julge kolmese, mis tõi seisuks 75:78. Pärast minutilist mõtlemisaega vastasid lõunanaabrid sisuliselt rünnakuaja lõpus tabava kolmesega ja kasvatasid eduseisu uuesti kuuele (75:81). Eesti ei suutnud oma rünnakut realiseerida ja lätlased vormistasid lõppskoori tabavate vabavisetega.

Gerrit Lehe kogus Eesti parimana 20 punkti, kogus 6 lauapalli ja sooritas 5 vaheltlõiget. Karmo Kilk lisas 14 ja Tormi Joonatan Metsla 10 punkti. Lätlaste parim skooritegija oli Edvards Egle 15 punktiga. Võrdselt 13 punkti tõid Renars Sondors ja Edvard Svalbe.

Turniiri lõplik paremusjärjestus selgub homme kui otsustavas mängus algusega kell 12.15 lähevad vastamisi Läti ja Leedu koondised.

Eesti U15 koondisel tuleb homme kell 14.30 algavas mängus vastamisi minna Kris Killingu juhendatava noormeeste U16 rahvusesindusega. Seega saab näha Kuusmaade duelli kui U16 koondise tagamängija Kaspar Clemet peab vastamisi minema oma isa Aivari juhendatava võistkonnaga.