Maik-Kalev Kotsar ja Taavi Jurkatamm said avamängudes võidud, debüüdi teinud Carlos Jürgens kaotuse

-Maik-Kalev Kotsar | AFP/Scanpix

Läinud öösel peetud USA üliõpilasliiga ehk NCAA hooaja avakohtumistes olid eestlastest võistlustules Maik-Kalev Kotsar, Taavi Jurkatamm ning Carlos Jürgens.

Maik-Kalev Kotsar ja South Carolina Gamecocks alustasid hooaega kodumänguga teise Lõuna-Carolina võistkonna USC Upstate vastu. Tähtmängija Deion Holmes’ita mänginud külalised haarasid kiirelt algedu, kuid seisul 2:9 tegi eestlase meeskond koguni 20-punktilise spurdi ja vaheajaks oldi juba 30:22 juhtimas. Teisel poolajal eduseisu käest ei antud ja South Carolina alustas hooaega 65:52 võiduga.

Tänavu oma kolmandat ülikooliaastat alustanud Kotsar jooksis väljakule algviisikus ja sai 25 minutiga kirja 6 punkti (kahesed 3/6, vabavisked 0/1). Lisaks kirjutati 21-aastase ääremängija arvele 7 lauapalli, üks blokk, 3 vaheltlõiget, üks pallikaotus ja 2 viga. Üleplatsimeheks tõusis eestlase meeskonnakaaslane Keyshawn Bryant 21 silmaga. Kaotajate parim oli Malik Moore, kes viskas 16 punkti ja võttis 9 lauapalli.

20-aastane tagamängija Carlos Jürgens tegi läinud öösel oma NCAA debüüdi, kui tema võistkond Oral Roberts Golden Eagles kohtus võõrsil Missouri State’i esindusega. Mäng püsis tasavägisena seisuni 19:21, kuid seejärel tegi kodumeeskond 11:0 spurdi ja poolajavileks oli eestlase võistkond 28:44 kaotusseisus. Teisel poolajal ei suutnud Oral Roberts enam mängu tagasi tulla ja kaotas kohtumise 50:84.

Oma debüüdil algviisikus alustanud Jürgens viibis platsil 22 minutit, kuid tabas kaheksast kolmepunktiviskest vaid ühe. Kokku kanti eestlasest tagamängija arvele 4 punkti (kolmesed 1/8, vabavisked 1/3), 3 lauapalli, 3 korvisöötu, 3 pallikaotust ja 4 viga. Meeskonna resultatiivseimad olid Emmanuel Nzekwesi ja Kerwin Smith, kes mõlemad viskasid 12 punkti. Võitjate parim oli Jarred Dixon 26 silmaga.

Oma teist ülikooliaastat alustanud Taavi Jurkatamm ja San Francisco Dons kohtusid hooaja avamängus võõrsil UC Davis’e meeskonnaga. Avapoolaja 20 punktiga võitnud San Francisco jaoks oli teine mängupool vaid vormistamise küsimus ja kohtumine lõpetati kindla 76:42 võiduga.

Vahetusmeeste pingilt mängu sekkunud Jurkatamm viskas 6 minuti jooksul 2 punkti, tabades oma ainsa pealeviske. Lisaks sai 206 cm pikkune ääremängija kirja 2 lauapalli, ühe vaheltlõike ja 3 viga. Võistkonna parim oli üleplatsimehena 16 punkti toonud Charles Minlend.