Maik-Kalev Kotsarit ootab Euroliigas ees võitlus kogenud sakslase ja endast 14 cm pikema koljatiga

-Maik-Kalev Kotsar ja Jasiel Rivero | Foto: EPA/Scanpix

Euroliigas pallivate eestlaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi hooaeg jätkub neljapäeval, kui heas hoos Baskonia (11-5) sõidab külla Berliini Albale (4-12). Euroliigas ja Hispaania liigas viimased 12 kohtumist järjest võitnud eestlaste leivaisa proovib võiduseeriat jätkata eurosarjas viimasel kohal paikneva Saksamaa klubi vastu.

Valitseva Saksamaa meistri ja kokku 11 korda Saksamaa parimaks tulnud Berliini Alba peatreener on 47-aastane Israel Gonzalez. Hispaanlane on Berliini klubi eesotsas 2021. aastast ning töötas varasemalt aastaid klubis abitreenerina. Peatreenerina on Gonzalez tulnud klubiga korra Saksamaa meistriks ja karikavõitjaks. Mullu lõpetas Berliini Alba 12 võidu ja 16 kaotusega Euroliiga põhiturniiri 10. kohal.

Berliini resultatiivseim mängija on 28-aastane Jaleen Smith. 2021. aastal Saksamaa liiga väärtuslikumaks mängijaks valitud tagamängija on 23,5 minutiga visanud keskmiselt 12,4 punkti, võtnud 3,5 lauapalli ja jaganud 1,6 tulemuslikku söötu. Tagaliinis toetab teda 30-aastane Saksamaa koondislane Maodo Lo, kelle arvele on jäänud keskmiselt 20,5 minutiga 10 silma, 1,4 lauapalli ja 3 resultatiivset söötu.

Kotsaril tuleb korvi all võtta vastu kogenud ja pikaaegne Berliini Alba mängumees Johannes Thiemann. 28-aastane sakslane on kogunud 20 minutiga keskmiselt 9,2 punkti, 4,5 lauapalli ja 1,4 tulemuslikku söötu. Berliinil on korvi alla panna ka ülipikk 26-aastane Christ Koumadje. 223 cm pikkune Koumadje on keskmiselt 15 minutiga saanud kirja 7,2 silma, 4,4 lauapalli ja 1,3 viskeblokeeringut.

Hispaania meistriliigas on Baskonia (11-3) samuti heas hoos ning hetkel jagatakse Madridi Reali ja Barcelonaga liidrikohta. Saksamaa kõrgliigas on Berliini Alba (11-1) ühe mängu rohkem pidanud Bonn’i järel teisel kohal. Euroliigas jagab Baskonia (11-5) samuti esikohta Barcelona ja Monacoga. Berliini Alba (4-12) on liigatabelis viimasel ehk 18. positsioonil.

Euroliigas suurepärases hoos olev Baskonia on võitnud kuus kohtumist järjest. Eestlaste koduklubi viimane kaotus pärineb novembri lõpust, kui võõrsil jäädi alla Barcelonale. Võõral väljakul on Baskonia suutnud seni võita seitsmest mängust kolm. Kodupubliku ees palliv Berliini Alba võitis Euroliigas hooaja esimesed kolm mängu, kuid seejärel kaotati 12 kohtumist järjest. Pikk kaotusteseeria suudeti lõpetada eelmises voorus, kui võõrsil saadi jagu Villeurbanne Asvelist.

Optibeti koefitsiendimeistrid näevad neljapäevase mängu eel, et kohtumise favoriit on Euroliigas esikohta jagav Baskonia. Nende ridade kirjutamise hetkel on eestlaste koduklubi võidukoefitsient 1,6 ja Berliini Albal 2,35.

Baskonia Euroliiga hooaeg jätkub järgmisel nädalal taas Saksamaal, kui 10. jaanuaril sõidab eestlaste koduklubi külla eelviimasel ehk 17. kohal asuvale Müncheni Bayernile (5-11).

Koefitsiendid: Optibet