Maik-Kalev Kotsarit ootab neljapäeva õhtul ees üks Euroliiga võimsamaid eesliine

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: Baskonia Twitter

Euroliigas pallivate eestlaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi hooaeg jätkub neljapäeval, kui suurepärast võiduseeriat näitav Baskonia (10-5) läheb kodusaalis vastamisi Madridi Realiga (10-5). Euroliigas ja Hispaania liigas viimased kümme kohtumist järjest võitnud eestlaste leivaisa proovib koduliiga rivaali vastu võidujada jätkata.

Kümnel korral Euroliiga meistriks tulnud Madridi Reali peatreeneri toolil on pärast Pablo Laso lahkumist 53-aastane Jesus Mateo, kes oli aastaid Laso kõrval abitreener ja võttis tänavu klubi juhendamise enda peale. Euroliiga tiitli suutis Madridi meeskond viimati võita hooajal 2017/18, kui võistkonda kuulus veel Luka Doncic, kes valiti nii põhiturniiri kui finaali väärtuslikumaks mängijaks. Mullu jõudis Real finaali, kuid seal kaotati Istanbuli Anadolu Efesile, kellele see oli teiseks järjestikuseks tiitliks.

Madridi Reali selle hooaja säravaim mängija on olnud 23-aastane ja mullu Hispaania meistriliiga vääruslikumaks mängijaks valitud Džanan Musa. Eelmisel aastal Lugo Rio Breogani ridades pallinud 205 cm pikkune mängumees on sel hooajal visanud Madridi klubi särgis keskmiselt 24,5 minutiga 15,7 puntki, võtnud 3,1 lauapalli ja jaganud 2,9 resultatiivset söötu. Heas hoos on olnud ka 27-aastane argentiinlane Gabriel Deck, kes eelmisel hooajal proovis õnne NBA-s, kuid naasis sealt tagasi tuttavasse Madridi võistkonda. Tänavu on 198 cm pikkune Deck saanud kirja 26,5 minutiga keskmiselt 12,7 silma, 6,1 lauapalli ja 2,1 tulemuslikku söötu.

Kotsarit ootab korvi all keeruline vastasseis, sest tal tuleb hakata vastu 220 cm pikkusele Walter Tavaresele. 2017. aastast Madridi meeskonnas pallival 30-aastasel Tavaresel on käsil üks karjääri parimaid hooaegasid, kui keskmiselt 25,5 minutiga on Reali keskmängija toonud 11,3 silma, võtnud 6,8 lauapalli, jaganud 1,5 resultatiivset söötu ja teinud 2,6 viskeblokeeringut. Lisaks on Madridil korvi all välja panna ka kogenud 29-aastane prantslane Vincent Poirier, kes on vahetusest sekkudes visanud 13,5 minutiga 6,3 punkti ja hankinud 3,5 lauapalli.

Hispaania meistriliigas, kus mõlemad võistkonnad samuti mõõtu võtavad on hetkel liider Madridi Real (11-2), kelle järel teisel kohal on kohe Baskonia (10-3). Euroliigas Hispaania klubid kümne võidu ja viie kaotusega jagamas koos Istanbuli Fenerbahcega kohti 1.-3.

Euroliigas kodusaalis head minekut näidanud Baskonia on kaotanud seni oma poolehoidjate ees vaid ühe kohtumise ning hetkel on eestlaste koduklubil käsil Euroliigas viiemänguline võiduseeria. Madridi Real seevastu on suutnud viimasest viiest kohtumisest võita kolm ning võõrsil on sel hooajal võidetud seitsmest mängust viis. Optibeti koefitsiendimeistrid näevad neljapäevase mängu eel, et kohtumise favoriit on koduseinte toetusest hoolimata võõrsil palliv Madridi Real. Nende ridade kirjutamise hetkel on Madridi võidukoefitsient 1,6 ja eestlaste koduklubil 2,35.

Baskonia Euroliiga hooaeg jätkub järgmisel nädalal ja uuel aastal, kui 5. jaanuaril sõidab eestlaste koduklubi külla viimasel ehk 18. kohal asuvale Berliini Albale (3-12).

Koefitsiendid: Optibet