fbpx
Close

Markus Ilveri hommikud USA-s algavad pika rividrilliga ning vahest antakse ka relvad kätte

Avatar
-Markus Ilver | Foto: Massanutten Military Academy

Korvpallipodcastis “Möödavise” külas käinud Priit Ilver rääkis muuhulgas oma 17-aastase poja Markus Ilveri minekust ookeani taha.

Esialgu pidi Markus Ilver asuma õppima ja mängima North Carolinas asuvas Lincolni akadeemias. Valik sai tehtud suuresti muljetavaldava CV-ga ülikoolitreener Larry Davis. Augusti keskpaigas läks Markus sealsesse kooli ja korvpalliakadeemiasse, aga juba septembris pandi asutus kinni. Põhjuseks kohaliku ärimehe probleemid maksudega.

Treener Davise abiga hakati kiirelt uut väljundit leidma. Kuna igal pool juba hooajad käisid, siis keskkoolivõistkonnad olid enamuses komplekteeritud. “Pühapäeva õhtuks oli kolm pakkumist laual ja teisipäeva hommikuks oli Markus ilma minuga konsulteerimata otsuse ära teinud ja juba uues kohas kohal,” kiitis Priit Ilver poja iseseisvust.

“Kool on sõjaväelise kallakuga ja hommikud algavad esmaspäevast reedeni ca 50 minutiliste rividrilliga. Vahest antakse ka relvad kätte,” selgitas Ilver.

Markus Ilverit aastaid treeninud Marko Parkonen oli väga rahul, et noormees sõjaväelise distsipliiniga kooli sattus. “Mulle väga meeldib see. Kohe, kui kuulsin sõna military (sõjavägi- toim.), siis oli hea tunne,” muigas Parkonen.

Stuudios arutati ka, et Priidu kunagist stiili on Markuse tegemistes näha, kuna ka pojale meeldib isa kombel patrullida kolmepunktijoone taga ja võimalusel kõrgel hüppel palle pealt suruda. “Eks ta on oma isa koopia,” muigas Priit Ilver, aga lisas siis: “Õnneks Marko (Parkonen) on suutnud Markusel vunni panemisele (kolmeste viskamisele – toim.) natukenegi piiri panna ja sundinud tegema ka kõike muud, mis ei ole mugavustsoonis.”

Kuula “Möödavise” saadet (jutud Markus Ilveri teemadel alates 47.00):

scroll to top
Inline
Inline