fbpx
Close

Martin Paasoja: Craiova peatreener on viisaprobleemide tõttu 2,5 kuud eemal olnud

-Martin Paasoja | Foto: Siim Semiskar

-Martin Paasoja | Foto: Siim Semiskar

Rumeenia kõrgliigas on Eesti korvpallifännide pilgud sel hooajal suunatud Craiova meeskonnale, kus mängib meie koondise 25-aastane tagamängija Martin Paasoja.

Craiova (8-8) hoiab liigatabelis hetkel 7. kohta, kuid Paasoja kinnitusel on meeskond enamaks võimeline. “Praegune liigakoht ei näita meie meeskonna täit potentsiaali, kuna meil on olnud väga keerulised viimased kaks-kolm kuud,” sõnas tagamees Korvpall24.ee portaalile.

Paasoja selgitas lähemalt: “Iisraeli kodakondsusega peatreeneril Rami Hadaril on viisaprobleemid ning ta viibib kodumaal. Ta pole saanud meid need kaks ja pool kuud juhendada. Esimese kuu mängisime abitreeneri käe all ning ülejäänud aja ajutise peatreeneriga. Nüüd on meil mängupaus ning Iisraeli treener peaks tulema veebruari keskel tagasi ning mängijatele tekib siis loodetavasti veidi stabiilsem keskkond.”

Paasoja usub, et kui klubi sees saadakse olukord peatreeneriga korda, siis ühtlase tasemega liigas suudetakse kõigile hambaid näidata. “Rumeenia liiga on väga ühtlane ning konkurentsivõimelisi meeskondi on palju. Võõrsilmänge on siin väga raske võita. See tuleb fännidest, kohtunike kergest koduvilest ja enamike meeskondade heast ründemängust,” selgitas tagamees.

“Hooaja praeguses seisus arvan, et medalitele mängib vähemalt kuus meeskonda. Meie üritame põhiturniiri lõpuks kindlasti kuue parema hulgas olla, et tagada play-offideks parem vastane.”

Isiklikult enda rolli kohta Craiova meeskonnas sõnas Paasoja: “Kuna meil on meeskonnas palju väga häid skoorijaid, siis mina teenin eelkõige oma minuteid kaitsemängu tõttu. Aga ka rünnakul on mul vabadust ning saan oma tugevusi kasutada.” Eestlasel on senise 15 mänguga kirja saanud keskmiselt 22,5 minutiga 8,7 punkti, 1,9 lauapalli ja 1,9 korvisöötu ja 1,1 vaheltlõiget.

Paasojal on hooaja otsustavaks osaks ka kindlad soovid: “Hooaja teiselt poolelt ootan, et me mängiksime kaitses pühendunumalt. Kui saame selle korda, siis on meie meeskonda raske pidurdada. Isiklikus plaanis soovin näidata mängu, mis annaks endale hea tunde ja ei sunniks hiljem midagi kahetsema.”

scroll to top