fbpx
Close

Mulluse hooaja Eesti-Läti liiga paremuselt teine punktikütt jätkab Klaipeda Neptunases

Avatar
-Martynas Mažeika | Foto: Siim Semiskar

Eelmisel hooajal Tartu Ülikooli ridades mängimist alustanud, seejärel paariks kuuks Tallinna Kalev/TLÜ ridades säranud ning jaanuari lõpus kodumaale Klaipeda Neptunase meeskonda naasnud veteranist tagamees Martynas Mažeika jätkab samas Leedu tiimis ka uuel hooajal.

35-aastane ja 192 cm pikkune mängujuht alustas mullust hooaega Tartus, et aidata noort meeskonda eurosarjas. Kahes mängus tõi leedulane FIBA Europe Cupis keskmiselt 14,5 punkti, 5,5 lauapalli ja 4 söötu. Eesti-Läti liigas jõudis ta tartlaste eest teha kolm kohtumist ja kogus keskmiselt 16 punkti ja 4,7 söötu.

Kuna tartlased eurosarjas alagrupiturniirile ei pääsenud, läksid Mažeika teed klubiga lahku. Kiirelt korjas leedulase üles Tallinna Kalev/TLÜ, kelle särgis tegi kogenud mees 9 mängu ja sai keskmisteks numbriteks 19,7 punkti, 4,2 lauapalli ja 4,2 söötu.

Jaanuari lõpus pidi mees lapse terviseprobleemide tõttu ootamatult klubist lahkuma ning liitus Klaipeda Neptunasega, et saaks perekonnale ligemal olla. Kahe Eesti klubi peale tehtud mängude keskmise punktiskooriga 18,2 jäi Mažeika kuni hooaja katkemiseni Paf Eesti-Läti korvpalliliiga skoorijate edetabelis Joonas Järveläineni järel (18,4 punkti) hoidma teist kohta.

Kolmapäeval kirjutas portaal Krepšinis.net, et nende info kohaselt jätkab Mažeika Neptunases ka uuel hooajal, mis on veteranpalluri jaoks juba 14. profiaasta.

Hooajal 2014/15 ühe hooaja lausa Euroliigas kaasa löönud Klaipeda Neptunas on uueks hooajaks seni lepingud allkirjastanud veel ka Tadas Pažera, Tomas Delininkaitise, Matas Jogela, Klaidas Metrikise, Simas Galdikase, Žygimantas Janaviciuse, Giedrius Stankeviciuse, Evaldas Šaulyse, Aidas Einikise ja Benas Griciunasega.

scroll to top
Inline
Inline