Kalev/Cramol õnnestus küll VTB ühisliiga play-offis vältida liiga suurfavoriiti Moskva CSKA-d, kuid väga palju kehvemast materjalist polnud ka Kaasani Unics, kellele jäädi selgelt 0-3 alla. Kaasani kõige teravam relv oli 31-aastane (188 cm) Errick McCollum, kes viskas kadestamisväärselt hästi (Kalevi spordihallis kolmesed 5/5) ning kes ei jää selliste esitustega palju alla oma kuulsamale vennale CJ McCollumile NBA klubist Portland Trail Blazers.
VTB liigas on pallur kogu hooaja peale visanud keskmiselt 13 punkti mängus, aga Kalevi vastu ennast tagasi ei hoidnud ning kostitas Tallinna klubi keskmiselt 23 silmaga. Korvpall24.ee rääkis nimeka mehega põgusalt seeriast Kaleviga, Unicsi ning mehe enda eesmärkidest ja kuidas hea viskaja trenni tegema peab.
Esmalt vaatas McCollum tagasi äsja lõppenud seeriale Kalev/Cramoga: “Meil on endal individuaalselt tugevad pallurid, kes oskavad väga hästi tiimi heaks mängida. Näiteks seeria teises mängus jättis Kalev (Maurice) Ndourele ruumi ja mees skooris. Viimases kohtumises Kalev võttis meeskondlikult ta korvi all kinni ja mängis maa-ala, mis suure mehe võimalusi limiteerib. Sellele vaatamata tegid teised mehed mängu ära. Individuaalsed skoorid ei huvita meie meeskonnas kedagi, meid huvitavad vaid võidud.”
Erinevalt nooremast vennast Errick McCollum unelmate liigas ei mängi: “Mul on Euroopas üheksas hooaeg käsil ning olen siinse stiiliga ära harjunud ja naudin seda. NBA-st on olnud pakkumisi, kuid mitte nii häid kui Euroopast. Siin saan rohkem mängida ja makstakse paremini. Meil on väga talendikas meeskond ja eesmärgiks on jõuda järgmine hooaeg Euroliigasse. Selleks tuleb meil Moskva Himki alistada ja VTB finaali jõuda. Praegu hakkame välja töötama mänguplaani ning tugeva meeskondlikku pingutusega peaksime ka (Aleksei) Švedi kinni saama. Himki vastu on vaja tegutseda agressiivselt algusest peale.”
Unics näitas suurepärast visketabavust ja seda eriti just kolmesejoone tagant. McCollumi sõnul tuleb sellise taseme saavutamiseks eriti palju vaeva näha suvel. Kui hooaeg juba alanud on, peab kindel vise käe sees olema. Selleks tuleb hooajaväliselt tuhandeid viskeid teele saata: “Mitte niisama peale loopida, vaid võtta võimalikult sarnaseid visked, mis mänguski ette tulevad. Enda arsenali kuuluvaid lemmikviskeid tuleb tundide viisi saalis harjutada nii, et isegi igavaks võib vahel minna (naerab – toim).”
Väga oluline on tema sõnul vaadata video pealt enda neid visked, mis mööda lähevad, et teha parandusi. Vaeva tuleb näha ka jõusaalis: “Hea viskaja peab olema ka väga korralikus füüsilises vormis, tugevate jalgadega. Seda kõike tuleb suvel treenida. Mina treenin pärast hooaega koos isa ja vennaga kodus või Portlandi treenerite käe all ning vahel kasutame ka ühe New Yorki spetsialisti abi. Lisaks on suvi puhkamise aeg, kus enda arendamise kõrvalt veedan palju aega lähedastega.”
Kuigi McCollum võitleb koos Unicsiga Euroliiga pääsme eest, siis pärast selle saavutamist pole ta kindel, kas samas meeskonnas jätkab. “Minu eesmärgid on alati tiimist lähtuvad ja teen kõik, et oma tööandja eesmärgid täita. Kui need on täidetud, siis hakkan endale mõtlema ja ootan lepingupakkumisi. Kuigi Unics on mulle kodune ja armas, siis parema pakkumise saabudes pean mõtlema ennekõike iseendale ning oma perele. Päeva lõpuks on see üks suur äri,” rääkis pallur. Mingit kindlat mängupaiga soovi mehel pole, peaasi, et meeskond sobiks ja saaks korraliku kahe- kuni kolmeaastase lepingu. Kui Kalev talle sobilikku kontrahti pakuks, siis pallur kindlasti kaaluks seda.