Neljapäev esiliigas kuulus Tartu meeskondadele

-Mihkel Allorg | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpalli Saku I liigas toimus neljapäeval kolm kohtumist. Tartu Kalev/Estiko teenis võõrsil napi, 79:77 võidu G4S Noorteliiga II üle, BC Tartu oli 77:73 parem BC Kalev/Cramo I tiimist. Suure võidu sai Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid, kui KK Viimsi/NoTo alistati 96:77.

G4S Noorteliiga asus esimese veerandajaga 23:16 juhtima, kuid poolajaks oli Estiko vahe vähendanud ühele punktile. Kolmanda veerandaja võitsid samuti külalised 20:16 ja nende kolmepunktilises eduseisus mindi viimasele neljandikule vastu. Veel neli sekundit enne lõppu oli seis 77:77, kuid seejärel tabas lähiviske Marten Järvik, kes tegi mõni hetk hiljem ka otsustava vaheltlõike.

Artur Liiv tõi võitjatele 28 punkti ja 9 lauapalli. Kaksikduublini jõudis Mihkel Allorg, kelle arvele jäi 25 silma ja 10 lauapalli. G4S Noorteliiga poolelt viskas 28 punkti Leemet Loik. Võrdselt 10 punkti lisasid Karl-Kristjan Karpin ja Romet Käämer.

Teises mängus oli BC Kalev/Cramo I poolajaks BC Tartu vastu 36:33 juhtimas. Kolmanda veerandaja võitsid tartlased aga 32:20 ja kuigi 1.40 enne lõppu oli vahe vaid neli punkti, ei suutnud Cramo enam lähemale tulla.

Joonas Anton Jürgenstein viskas üleplatsimehena 26 punkti. Patrik Saal lisas 14 ja Egert Kevvai 13 silma. Kaotajatele tõi Reigo Päkk 22 punkti, Madis Soodla arvele jäi 15 silma.

Päeva viimases kohtumises võitis EMÜ avaveerandi 28:15, kuid Viimsi suutis poolajaks kaotusseisu vähendada viiele punktile. Kolmanda veerandajaga kasvatasid võõrustajad eduseisu 13 punktile ning koos viimase neljandiku paremusega teeniti 19-punktiline võit.

Võitjate parim oli Argo Orumaa 26 punktiga. Võrdselt 22 silma said enda nimele Joosep Russak ja Gert Kaldmäe. Vastastele tõi Kristjan Evart 24 punkti. 14 silma ja 10 lauapalli lisas Georg Simon Herodes.

Turniiritabelis jätkab Estiko (10-10) kaheksandal kohal, G4S Noorteliiga II (12-9) on kahe koha võrra eespool. BC Tartu (7-14) paikneb üheksandal tabelireal, BC Kalev/Cramo I (5-14) on kümnes. Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid (17-4) kindlustas teist kohta, KK Viimsi/NoTo (12-9) jätkab seitsmendana.