fbpx
Close

Orissaare 3×3 etapi MVP-ks valiti Ühisliiga ja Leedu kõrgliiga kogemusega mees

-Toyota 3x3 Orissaare 2018 esikolmik | Foto: Siim Semiskar

-Toyota 3×3 Orissaare 2018 esikolmik | Foto: Siim Semiskar

Reedel toimus Orissaare Spordihallis suvise 3×3 tänavakorvpalli Eesti meistrivõistluste “Jaanipäeva” etapp, kus võidu viis Venemaale võistkond nimega Leningrad.

Toyota 3×3 Orissaare 2018 nime kandnud etapil mängiti meeste sarjas Toyota CH-R suvise kasutusõiguse nimel ning auhinnalaual olid ka õhtuse Orissaare jaanipäevapeo pääsmed Piidivabrikusse.

-Aleksander Zahharov | Foto: Siim Semiskar

Alles päev varem Riias turniiri võitnud ning otse Orisaarest järgmisele turniirile teele asunud Leningradi võistkond koosseisus Nikolai Šangitšev, Aleksander Zahharov, Andrei Mjasojedov ja Mihhail Verškov alistasid finaalis 22:7 võistkonna Mulgid, kes oli kohal koosseisus Illimar Pilk, Kristjan Evart ja Robert Lilleõis.

Turniiri MVP-ks valiti Leningradi tiimi 25-aastane mängumees Aleksander Zahharov, kes klubikorvpallihooaja lõpetas Leedu kõrgliigaklubis Kedainiai Nevežis, kuid enne seda kaitses VTB Ühisliiga tiimi Nižni Novgorodi värve.

VTB liigas sai mees enne Leetu lahkumist tänavu Venemaa tippklubi eest väljakule 11 mängus keskmiselt 12 minutiks ning kogus 3,5 punkti ja 1,5 lauapalli. Nevežises tema roll tõusis märgatavalt, kui 15 mänguga sai ta kirja keskmiselt 27,5 minutit, 13,5 punkti ja 4,7 lauapalli.

Kolmanda koha teenis meeskond Combimill (Einar Grüning, Karl Künter Kaljuveer, Kristo Jürgenson, Elari Laine), kes sai pronksimängus 19:14 jagu tiimist Lõhnavas aias (Martin Laanemets, Aivar Grüning, Lauri Nurgamaa, Taivo Pällo).

Orisaares selgitati võitjad ka U15 ja U13 poiste vanuseklassides. U15 võitis Pärnu Poisid finaalis 11:9 Tartu/Orissaare tiimi ja U13 oli T.O.R.K. 12:8 parem Point Diggersist.

 

scroll to top