fbpx
Close

Oslo-Tallinn lennul kombinatsioone tuupinud Matthias Tass tahab Portugalis võita!

Avatar
-Matthias Tass | Foto: Siim Semiskar

Eesti U20 korvpallikoondis mängib 12.-21. juulil Portugalis B-divisjoni EM-finaalturniiril, kus eesmärgiks on võetud pääs kolme hulka ning tõusmine A-divisjoni. Koondise liider Matthias Tass liitus meeskonnaga kõige viimasena ning sini-must-valge lipu alla tuleks pole tema jaoks läinud viperusteta: meeskonna liikumised on tulnud selgeks õppida lennukis ning pikkade lennureside tulemusena hakkas tunda andma 208 cm pikkuse mehe selg.

Tass kinnitas päev enne äralendu koondise trennis, et kontrollmängus Lätiga probleeme tekitanud selg on korras. “Olemine on võrreldes reedega kümnetes kordades parem. Pühapäeval tegin individuaalse trenni, esmaspäeval tegin täiskoormusega kaasa ning täna (teisipäeval – toim.) samuti koos meeskonnaga. Olen pärast traumat palju koormust andnud, aga läheb paremaks.”

Turniiri sihtide osas Tass tagasihoidlikuks ei jää: “Meil on kindlasti mehed ja tahtmine olemas, et jõuda kolme parema hulka. Mina isiklikult võtaks muidugi kuldmedali. Ma ei teinud küll poistega kõiki kolme treeninglaagrit kaasa ja ei tea, milline see pilt algusega võrreldes on. Aga võrreldes sellega, mis meil kaks aastat tagasi (U18 koondises – toim) oli ja nüüd on, siis meil on võimu küll, et koht kolme hulgas saavutada.”

Kas viimasena koondisega liitunud 20-aastane Tass on selle lühikese ajaga kõik kombinatsioonid selgeks saanud? “Jah, treener (Toomas) Kandimaa saatis mulle playbooki ja ma viimase Oslo-Tallinn lennu peal õppisin 1,5 tundi kombinne. Mul olid juba enne siia jõudmist need pähe õpitud,” muigas Tass, keda peatreener Aivar Kuusmaa nimetas hiljutises intervjuus väga kõrge korvpalli IQ-ga mängumeheks.

Noormehe sõnul klubikorvpallis reeglina on rohkem aega liikumiste õppimisega ning päris lennujaamades või lennukites neid tuupima ei pea. “Aga, kui sa trennis ei käi ja tuled päev enne mängu kohale, siis võiks leida alternatiivsed moodused, kuidas kombinatsioonid selgeks saada,” naeris Tass lõpetuseks.

Eesti kuulub C-alagruppi koos Rootsi, Kosovo, Hollandi, Gruusia ja Armeeniaga. Pääsuks veerandfinaali on vaja grupis tulla kahe parema hulka. Esimese kohtumise peab Eesti meeskond reedel algusega kell 18 Kosovo vastu (VAATA OTSE SIIT!).

scroll to top
Inline
Inline