VAATA | Eichfuss, Vahter ja Paiste vedasid Saaremaa saarte mängudel finaali!

-Mario Paiste | Foto: Eric Rowbottom/Gibraltar 2019 NatWest International Island Games Facebook

Neljapäeval jõudis Saaremaa korvpallikoondis ajaloos neljandat korda ülemaailmsetel saarte mängudel finaali, kui umbes 700-pealise marulise publiku ees võideti poolfinaalis 64:60 võõrustaja Gibraltari esindus.

Omadele lärmakalt kaasa elanud pealtvaatajate ees rullus finaalis lahti tõeline põnevusetendus, kui eduseisus olnud eestlased lasid vastased 2,5 minutit enne mängu lõppu kahe silma kaugusele 62:60. 10 sekundit enne normaalaja lõppu teenis Gert Kaldmäe kaks vabaviset, mis ta mõlemad kindlakäeliselt ka realiseeris.

Timo Eichfuss viskas Enn Laanemäe juhendatava Saaremaa koondise parimana 16 punkti, Janis Vahter lisas 15, Mario Paiste 12 ning Alvar Väli ja Gert Kaldmäe kumbki 4 silma.

Saarlased on seni Gibraltaril kõik 5 mängu, kui alagrupis langesid 84:37 Fääri saared, 68:35 Jersey ja 71:63 Guernsey, veerandfinaalis 101:55 Man’i saar ning nüüd poolfinaalis võõrustaja Gibraltar 64:60. Reedel mängitavas finaalis läheb Eesti vastamisi Caymani saartega, kes sai kindlalt 103:66 jagu Guernsey’st.

Saaremaa tiim on seni ajaloos saarte mängude korvpalliturniiri võitnud ühe korra, kui 2015. aastal õnnestus võit teenida Jersey’l. Toona alistati finaalis Bermuda esindus. Kahel korral on jäädud hõbedale (2011 ja 2013) ning siis on finaalis just Bermudale alla vannutud. 2017. aastal teeniti pronksmedalid, kui poolfinaalis jäädi alla seekordsele finaalisvastasele Caymani saartele.