Paasoja hea mäng aitas Psychiko taas võidule, Sokk ja Iraklis jätkavad tabeli tipus

-Martin Paasoja | Foto: Siim Semiskar

Kreeka korvpalli esiliigas teenisid laupäeval teise järjestikuse võidu Martin Paasoja ja Ateena Psychiko, vastasest olid paremad ka Sten-Timmu Sokk ja Thessaloniki Iraklis. Rait-Riivo Laane kodumeeskond Kosi Ippokratis pidi vastu võtma kaotuse.

Psychiko kohtus lähirivaali Koroivosega ning võõrsilt saadi raske 66:64 (23:20, 10:15, 18:15, 15:14) võit kätte. Martin Paasojale usaldati mänguaega ligi 38 minutit, mille jooksul viskas ta 18 punkti (vabavisked 4/5, kahesed 4/5, kolmesed 2/7). Lisaks võttis ta 6 lauapalli, andis 3 korvisöötu, tegi 3 vaheltlõiget, kaotas neljal korral palli ja sooritas 3 isiklikku viga. Nikolaos Papanikolao viskas samuti 18 silma, vastastele tõi 16 punkti ja 10 lauapalli Dimitris Cheilaris.

Iraklis teenis koduväljakul kindla 105:62 (31:15, 23:14, 22:16, 29:17) võidu Ethnikose üle. Sten-Timmu Sokk mängis peaaegu 18 minutit, kuid punktiarvet ei avanud, eksides kahel kaugviskel. Küll aga andis tagamängija 8 resultatiivset söötu, võttis ühe lauapalli, tegi ühe isikliku vea ja kaotas korra palli. Ronaldas Rutkauskas oli omade parim 20 punkti ja 9 lauapalliga. Kaotajatele tõid võrdselt 13 silma Vassilis Tzimis ja Nikos Michalos.

Ippokratis võõrustas Amyntas Dafnise tiimi ning leppida tuli 54:68 (15:26, 9:10, 12:16, 18:16) kaotusega. Rait-Riivo Laane tegi kaasa 30 minutit ja viskas 10 punkti (vabavisked 1/2, kahesed 3/4, kolmesed 1/2). Ta võttis veel ühe lauapalli, andis 4 korvisöötu, tegi 2 vaheltlõiget, kaotas neljal korral palli ja sooritas ühe isikliku vea. Kostas Charissis viskas 11 punkti ja sai kätte 7 lauapalli. Võitjate poolelt kerkis parimaks Andriano Topalis, kes tõi 17 punkti ja kogus 5 lauapalli.

Turniiritabelis jagab Iraklis koos Ionikos Nikaiase meeskonnaga 12 võidu ja kolme kaotusega esimest kohta. Psychikol ja Ippokratisel on kirjas kaheksa võitu ja seitse kaotust.