fbpx
Close

Päästev õlekõrs? Drelli koduklubi Pesaro ei pruugi hooaja lõpetamise tõttu Serie A-st välja langeda

Avatar
-Henri Drell | Foto: Diego Guglielmi

Itaalia spordilehe andmetel kuulutatakse Itaalia korvpalli kõrgliiga Serie A hooaeg lähipäevil lõppenuks. Lisaks on mitu finantsraskustesse sattunud klubi palunud end vabatahtlikult madalamale tasemele langetada, mis võib osutuda päästvaks õlekõrreks Henri Drelli väljalangemisohus koduklubile Pesarole.

Kui veel kahe nädala eest polnud Itaalia korvpalliliit nõus 2019/2020 hooajale joont alla tõmbama, siis lõpuks on koroonaviiruse pandeemiast põhjustatud kriisi tõsidust hakatud teadvustama – Itaalia tuntud spordilehe La Gazzetta dello Sport kohaselt võetakse lähipäevil vastu otsus Seria A 2019/2020 hooaeg lõppenuks kuulutada. Paljude teiste riikide eeskujul jääks ka Itaalia kõrgeimas sarjas meistritiitel välja andmata. Kõik edaspidised jõupingutused suunatakse järgmise, 2020/2021 hooaja õigeaegsele alustamisele.

Lisaks on väljaande La Gazzetta dello Sport kohaselt kaks või kolm Serie A klubi avaldanud soovi, et juhul kui hooaeg koroonaviiruse tõttu tõepoolest pooleli jäetakse, langetataks nad vabatahtlikult madalamale tasemele. Samuti on mitu Serie A meeskonda palunud Itaalia korvpalliliidult finantsabi. Seniste arvutuste järgi läheb hooaja pooleli jätmine asjaosalistele kokku maksma 40 miljonit eurot.

Praeguse tabeliseisu järgi peaksid Serie A-st välja langema kaks viimast, kelleks on Trieste Allianz Pallacanestro (6-15) ja Henri Drelli koduklubi Pesaro Carpegna Prosciutto Basket (1-19). Kui aga mitu klubi soovib vabatahtlikult Serie A2-sse langeda, võib Pesaro ootamatult säilitada kõrgliigakoha. Teatavasti on NBA-sse ihkaval Drellil Pesaroga sõlmitud mitmeaastane leping.

Eestlastest mängib Itaalia Serie A-s veel Siim-Sander Vene, kelle leivaisa Varese Pallacanestro (9-10) oli hooaja katkestamise hetkel 17 meeskonna seas põhiturniiri kümnes.

scroll to top
Inline
Inline