fbpx
Close

Parma ja Moultrie’i paremust tunnistama pidanud Kalev/Cramo võiduseeria katkes

-Kristjan Kitsing | Foto: BC Kalev/Cramo

VTB Ühisliigas sai lõpu BC Kalev/Cramo kolmemänguline võiduseeria. Laupäeval kaotati võõrsil Venemaa klubile Permi Parma 74:85 (16:23, 18:14, 28:19, 12:29).

Eesti meisterklubi alustas mängu ebaõnnestunult, jäädes kahel korral 12-punktilisse kaotusseisu (5:17 ja 7:19). Kalevile tegid enim pahandust mullu nende särki kandnud Arnett Moultrie ja Lorenzo Williams, kes viskasid juba avaveerandil vastavalt 13 ja 8 punkti. Seejärel hakkas Kalev aga Kristjan Kitsingu ja Kyle Vinalese juhtimisel vahet vähendama ning avapoolaja lõpuks oli see kahanenud kolmele punktile – 34:37.

Kolmanda veerandaja alguses tõi Aigars Škele kaugvise tabloole viiginumbrid ning Kitsingu kolmene viis kalevlased ette 40:37. Järgnes punkt-punkti heitlus, kus domineerivamaks pooleks oli Kalev. Roberts Štelmahersi juhendatavad alustasid viimast veerandaega küll kuuepunktilisest eduseisust (62:56), kuid otsustavad kümme minutit kuulusid paraku selgelt võõrustajatele, kes teenisid hooaja esimese võidu.

Kalev/Cramo parimad skooritegijad olid Kristjan Kitsing ja Aigars Škele, kes kogusid mõlemad 18 punkti. Kyle Vinales viskas 17 punkti ja andis 5 resultatiivset söötu, kuid patustas ka 8 pallikaotusega. Kahekohalise punktisummani jõudis Kalevi poolelt veel Janari Jõesaar, kes viskas 12 silma. Võitjate parim oli üleplatsimehena 19 punkti visanud Arnett Moultrie, kes võttis lisaks ka 6 lauapalli. Maksim Grigorjev ja Mareks Mejeris lisasid mõlemad 12 punkti.

Kalevlased tabasid väljakult viskeid 48%-liselt (26/54), sealhulgas kaugviskeid 36%-liselt (8/22). Lauavõitlus võideti napilt 33:32, pallikaotusi tehti aga 18 vastaste 9 vastu.

Kalev/Cramol on nüüd VTB Ühisliigas kirjas kolm võitu ja kaks kaotust, millega turniiritabelis langeti hoobilt teiselt kohalt kuuendale. Permi Parma jätkab ühe võidu ja kolme kaotusega kümnendal kohal. Kalev/Cramo järgmine mäng leiab aset tuleval kolmapäeval, kui Eesti-Läti korvpalliliigas võõrustatakse Pärnu Sadamat. Järgmise VTB Ühisliiga kohtumise peab meeskond 10. novembril, kui võõrsil minnakse vastamisi Saraatovi Avtodoriga. Saraatovi klubi on kaotanud kõik kolm senist kohtumist.

scroll to top
Inline
Inline