Parma ja Moultrie’i paremust tunnistama pidanud Kalev/Cramo võiduseeria katkes

-Kristjan Kitsing | Foto: BC Kalev/Cramo

VTB Ühisliigas sai lõpu BC Kalev/Cramo kolmemänguline võiduseeria. Laupäeval kaotati võõrsil Venemaa klubile Permi Parma 74:85 (16:23, 18:14, 28:19, 12:29).

Eesti meisterklubi alustas mängu ebaõnnestunult, jäädes kahel korral 12-punktilisse kaotusseisu (5:17 ja 7:19). Kalevile tegid enim pahandust mullu nende särki kandnud Arnett Moultrie ja Lorenzo Williams, kes viskasid juba avaveerandil vastavalt 13 ja 8 punkti. Seejärel hakkas Kalev aga Kristjan Kitsingu ja Kyle Vinalese juhtimisel vahet vähendama ning avapoolaja lõpuks oli see kahanenud kolmele punktile – 34:37.

Kolmanda veerandaja alguses tõi Aigars Škele kaugvise tabloole viiginumbrid ning Kitsingu kolmene viis kalevlased ette 40:37. Järgnes punkt-punkti heitlus, kus domineerivamaks pooleks oli Kalev. Roberts Štelmahersi juhendatavad alustasid viimast veerandaega küll kuuepunktilisest eduseisust (62:56), kuid otsustavad kümme minutit kuulusid paraku selgelt võõrustajatele, kes teenisid hooaja esimese võidu.

Kalev/Cramo parimad skooritegijad olid Kristjan Kitsing ja Aigars Škele, kes kogusid mõlemad 18 punkti. Kyle Vinales viskas 17 punkti ja andis 5 resultatiivset söötu, kuid patustas ka 8 pallikaotusega. Kahekohalise punktisummani jõudis Kalevi poolelt veel Janari Jõesaar, kes viskas 12 silma. Võitjate parim oli üleplatsimehena 19 punkti visanud Arnett Moultrie, kes võttis lisaks ka 6 lauapalli. Maksim Grigorjev ja Mareks Mejeris lisasid mõlemad 12 punkti.

Kalevlased tabasid väljakult viskeid 48%-liselt (26/54), sealhulgas kaugviskeid 36%-liselt (8/22). Lauavõitlus võideti napilt 33:32, pallikaotusi tehti aga 18 vastaste 9 vastu.

Kalev/Cramol on nüüd VTB Ühisliigas kirjas kolm võitu ja kaks kaotust, millega turniiritabelis langeti hoobilt teiselt kohalt kuuendale. Permi Parma jätkab ühe võidu ja kolme kaotusega kümnendal kohal. Kalev/Cramo järgmine mäng leiab aset tuleval kolmapäeval, kui Eesti-Läti korvpalliliigas võõrustatakse Pärnu Sadamat. Järgmise VTB Ühisliiga kohtumise peab meeskond 10. novembril, kui võõrsil minnakse vastamisi Saraatovi Avtodoriga. Saraatovi klubi on kaotanud kõik kolm senist kohtumist.