Pealtpanekutega säranud Kotsar aitas South Carolina kindla võiduni

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Tänavu neljandat ja ühtlasi viimast hooaega USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis mängiv Maik-Kalev Kotsar aitas South Carolina Gamecocksi kindla võiduni, kui koduväljakul alistati 74:54 Texas A&M Aggies.

Kohtumise esimesed üheksa punkti viskasid küll külalised, kuid poolajavileks seisid tablool juba South Carolina 41:23 edunumbrid. Harjumuspäraselt algviisikus alustanud Kotsar jõudis esimese 20 minutiga visata kaks punkti. Kodumeeskond jätkas vahe kasvatamist ka teisel poolajal, juhtides kõige enam 31 punktiga. Teisel poolajal sai eestlane paremini mängu sisse, tehes minutiga kaks pealtpanekut.

Kotsar viibis platsil kokku 30 minutit, mille jooksul viskas 10 punkti (kahesed 3/6, vabavisked 4/4), võttis 3 lauapalli, andis mängu parimana 4 korvisöötu, tegi sama palju vaheltlõikeid ja blokeeris ühe vastaste pealeviske. Eestlase arvele kogunes ka üks pallikaotus ja üks isiklik viga. Ühtlasi oli tegu neljanda järjestikuse mänguga, kus ta on visanud kahekohalise arvu punkte.

Üleplatsimeheks kerkis Kotsari meeskonnakaaslane Jermaine Couisnard, kes viskas 19 punkti. Kaotajate resultatiivseim oli Quenton Jackson 16 punktiga.

South Carolina on sel hooajal võitnud 14 ning kaotanud üheksa mängu. NCAA kagukonverentsis (SEC) ollakse nüüd kuue võidu ja nelja kaotusega viiendal kohal. Texas A&M teenis kagukonverentsis viie võidu kõrvale viienda kaotuse, kogu hooaja saldo on neil 11 võitu ja 11 kaotust. South Carolina järgmine mäng leiab aset Eesti aja järgi öösel vastu neljapäeva, kui võõrsil minnakse vastamisi Georgia meeskonnaga.