Platsile naasnud Kotsar aitas South Carolina võidule, edu saatis ka Jürgensi koduülikooli

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Peapõrutusest taastunud Maik-Kalev Kotsar naasis aasta viimasel päeval väljakule ja aitas South Carolina 97:46 võidule North Greenville’i üle. Edu saatis ka Carlos Jürgensi kodumeeskonda Oral Robertsit, kes alistas esmaspäeva öösel Omaha 87:84.

Maik-Kalev Kotsar ja South Carolina Gamecocks katkestasid hooaja viimases konverentsivälises kohtumises oma 4-mänguliseks veninud kaotusteseeria, kui koduväljakul alistati North Greenville Crusaders 97:46. South Carolina ei jätnud NCAA teise divisjoni kuuluvale North Greenville’ile mingit võimalust ning juba 7 minuti järel oldi 21:5 ees. Vaheajaks oli eduseis kasvanud 48:29 peale ja ka teine poolaeg kuulus täielikult väljakuperemeestele.

Kahe nädala eest peapõrutuse saanud Kotsar alustas kohtumist pingilt, kuid teenis kohtumise lõpuks 20 minutit mänguaega ning viskas selle jooksul 7 punkti (kahesed 1/3, vabavisked 5/6). Lisaks võttis 22-aastane ääremängija 8 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, blokeeris koguni 6 vastaste pealeviset ja tegi 2 isiklikku viga.

Senistes mängudes 5 võitu ja 7 kaotust kogunud South Carolina peab oma järgmise kohtumise Eesti aja järgi pühapäeva öösel, kui NCAA kagukonverentsi põhihooaja avamängus minnakse võõrsil vastamisi Florida Ülikooli esindusega.

Carlos Jürgensi kodumeeskond Oral Roberts Golden Eagles alustas oma konverentsi põhihooaega võiduga, kui võõrsil mängiti üle Omaha Mavericks 87:84. Oral Roberts sai avapoolaja keskel initsiatiivi enda kätte ja vaheajale mindi 49:38 eduseisus. Teisel poolajal tuli Omaha mängu tagasi ning järgnes pingeline lõpuheitlus, kus eestlase kodumeeskond hoidis viimastel minutitel vaid nappi edu.

Vahetusmängijate pingilt alustanud Jürgens pääses väljakule 11 minutiks, kuid punktiarvet tal selle ajaga avada ei õnnestunud (kolmesed 0/2). 20-aastane tagamängija sai kirja ühe lauapalli, ühe blokeeritud viske ning 2 isiklikku viga.

Koos konverentsiväliste mängudega on Oral Robertsil nüüd kirjas 5 võitu ja 11 kaotust. Järgmine kohtumine peetakse Eesti aja järgi reede öösel, kui võõrustatakse North Dakota Ülikooli meeskonda.