VIDEO | Mait Peterson ja Bologna lõpetasid Euroliiga noorteturniiril teise kohaga

-Mait Peterson | Foto: Bologna Virtus

Eesti noorkorvpallur Mait Peterson osales läinud nädala lõpus Bologna Virtuse U18 meeskonna rivistuses Euroliiga noorteturniiril Adidas Next Generation, kus saadi teine koht.

Neljaliikmelisse B-alagruppi kuulunud Virtus alustas turniiri võiduga, alistades reedel peetud avamängus Madridi Estudiantese eakaaslased 63:61 (16:12, 15:19, 17:12, 15:18). Tasavägiselt kulgenud kohtumise saatus otsustati alles viimasel minutil. Pingilt alustanud Peterson viskas 9 mänguminutiga 2 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 0/1), võttis 2 lauapalli ja tegi ühe pallikaotuse.

Laupäeval peeti kaks kohtumist, millest esimeses alistati teine Hispaania klubi Badalona Joventut 76:73 (22:19, 18:24, 18:13, 18:17). Ka see mäng möödus tasavägiselt, kuid sel korral püsis kolmanda veerandaja lõpus edu haaranud Virtus kohtumise lõpuni alati ühe-kahe korvi võrra ees. Algkoosseisu kuulunud Peterson viibis väljakul 12 minutit ja kogus selle ajaga 2 punkti (kahesed 1/3), 4 lauapalli, ühe korvisöödu, 2 vaheltlõiget ning ühe isikliku vea.

Samal päeval toimunud alagrupi viimases kohtumises jäädi prantslaste ASVEL-ile alla 52:58 (15:19, 15:14, 11:8, 11:17). Pingilt alustanud Peterson pääses platsile 19 minutiks, mille jooksul viskas 7 punkti (kahesed 3/6, vabavisked 1/2), võttis 8 lauapalli ja blokeeris 2 vastaste pealeviset. Samuti patustas 16-aastane ääremängija 2 pallikaotuse ja ühe veaga.

Virtus ning Joventut lõpetasid mõlemad alagrupi 2 võidu ja 1 kaotusega, kuid omavahelise mängu tulemus tagas edasipääsu eestlase kodumeeskonnale.

Finaalis mindi pühapäeval vastamisi turniiri korraldaja Valencia Basketiga. Avaveerandil suurde kaotusseisu jäänud Virtus vähendas 18. mänguminutiks vahe 4 punktile, ent seejärel rebis Valencia taas ette ja Itaalia klubi kaotas kohtumise skooriga 71:82 (6:19, 23:18, 18:21, 24:24). Algviisikusse kuulunud Peterson viibis väljakul 31 minutit ja kogus selle ajaga 4 punkti (kahesed 1/2, vabavisked 2/2), 8 lauapalli, 2 vaheltlõiget, 2 blokki, ühe pallikaotuse ning 4 isiklikku viga.

Nelja mängu keskmised näitajad olid Petersonil 18 minutit, 3,8 punkti, 5,5 lauapalli, 0,3 korvisöötu, 1 vaheltlõige, 1 blokk, 1 pallikaotus ja 1,5 viga.