fbpx
Close

TAGASIVAADE | Kes oli Korvpall24.ee portaali 2018. aasta kõige loetuma artikli kangelane?

Korvpall24.ee portaal on tänaseks oma lugejatele Eesti korvpallis toimuvat vahendanud täpselt 11 kuud ning meie jaoks on tegemist esimese aastavahetusega. Uue aasta puhul heidame pilgu tagasi lõppenud 2018. aastasse ning toome välja meie portaali 20 kõige loetumat lugu.

Juuresolev edetabel maalib üsnagi adekvaatse pildi Eesti korvpallist lõppenud aastal ning saame kõik koos meenutada, milliseid värvikaid ütlusi erinevad korvpalliprominendid Korvpall24.ee portaalile andsid.

1. Kalev Kruus: Leedus tahavad poisid, tatt ripakil, samastuda Žalgirise meestega… meil seda pole (22.07.2018)

Mängijana Kopli Spordikooli särgis Jaanus Levkoi Nõmme SK vastu 59 punkti viskamine. Mul oli Levkoiga enda arvates teismeeas kõva kana kitkuda ja mul oli väga hea meel, et see mäng õnnestus. Kaasaelajana muidugi N-Liidu meistrivõistluste võit ja kogu see hooaeg ning isegi eelmised hooajad sinna ette. Käisin isaga neid mänge trepi peal istudes vaatamas. See oli tõepoolest elamus ja mul on väga kahju, et tänapäeva noored Eestis ei saa enam sellist korvpallielamust, et ennast kellegagi samastada. Tollel ajal hoovis mängides kõik olid Kuusmaad, Sokud või Kullamäed. Tänapäeval ma ei kujuta ette, kas keegi noor mõtleb, et ta on… ma ei oskagi öelda kes. Leedus seda probleemi ilmselt pole ja seal kõik väikesed poisid, tatt ripakil, tahavad samastuda Žalgirise meestega.

2. NBA talendiaalgrisse kutse saanud Henri Drell: rebisin rõõmust särgi seljast! (22.05.2018)

“Mulle kirjutas üks NBA asjaajaja, kes õnnitles ja ütles, et olen valitud Euroopa parima 12 omavanuse mängija sekka ja kutsutud NBA Elite International Camp laagrisse,” sõnas Drell Korvpall24.ee portaalile.

3. Kogenud korvpallitreener: kui tahate oma lapse peale karjuda, hakake treeneriks! (18.03.2018)

“Kui lapsevanem tahab oma võsukese korvpallimängudel kätega vehkida ja karjuda, siis mingu võistkonna treeneriks. Hakaku treeninguid läbi viima ja juhendama. Ilmugu igal õhtul pärast tööd kohale ja viigu läbi 1,5-tunnine treening. Ja siis istugu mängul pingil ja karjugu nii palju kui vaja,” lõpetas teenekas korvpallitreener.

4. INTERVJUU | Reggie Lynch: eelistasin Kalevit Riia VEF-ile, sest Briscoe tegi siin suurepärase hooaja (12.09.2018)

Mulle tehti pakkumine ka Kreekast ja Poolast, kuid lõpliku otsuse langetasin kahe meeskonna vahel – Kalev ja Riia VEF. Mõlemad variandid tundusid head, kuid otsustasin Kalevi kasuks, kuna nägin, et Isaiah Briscoe tegi siin suurepärase hooaja ja pääses NBA-sse.

5. INTERVJUU | Ivan Almeida: lahkun Kalevist hooaja keskel vaid juhul, kui klubi mind enam ei taha (12.10.2018)

Mina ei plaani siit enne hooaja lõppu lahkuda. Võin ära minna vaid juhul, kui klubi mind enam ei soovi. Olen oma tüübilt selline inimene, kes tahab algatatud asjad lõpule viia. Ma tahan olla Kalevi pere liige kogu hooaja ning näha meeskonda koos kasvamas ja tiitleid võitmas.

6. VIDEO | Rait-Riivo Laane tabas hullumeelse võiduviske ning jooksis saalist otsejoones õue (13.10.2018)

Laane oli mängus oma meeskonna keskne figuur, kui lisaks võiduviskele panustas kokku 22 punkti, 13 korvisöötu ja 5 lauapalli. Seejuures sireenikolmene oli Laane jaoks tolles mängus kaheksast üritusest ainus kaugvise, mis läbi rõnga läks. Nagu juuresolevast videost näha, siis Laane jooksis pärast võiduviset koos kaaslastega otsejoones saalist välja ja õue. Korvpall24.ee portaalile ütles mees õhtul muiates: “Jooksin õue jah, aga miks, seda ei oska öelda.”

7. Kerr Kriisa liitub Leedu superklubi Kaunase Žalgirisega (06.08.2018)

17-aastane ja 185 cm pikkune tagamängija, kes eelmisel hooajal pidi traumade tõttu Saksamaa klubi Bambergi süsteemist lahkuma, on portaali 15min.lt andmetel allkirjastanud Žalgirisega pika lepingu ning hakkab mängima duubelmeeskonna eest Leedu II divisjonis. Leedu portaal kirjutab pikalt Žalgirise radaril olnud Kriisa iseloomustuseks, et noormehel on suur potentsiaal ning teda on peetud Euroopas üheks oma vanuseklassi talendikamaks mängijaks.

8. Teenekas Tartu fänn: lootsin, et terve mõistus võidab, aga selline uudis oli šokk! (09.06.2018)

Kuna ma elan suhteliselt korvpallirütmis, ka puhkused võtan sügis-talvel, kui toimuvad euromängud, et saaks seal kohal käia, siis see oli šokk. …. Lootsin, et terve mõistus ikka võidab ja tehakse suhteliselt sama võistkond nagu tänavu, lihtsalt üks leegionär vähem ja pingilt ka paar keskmise vanusega noormeest saadetakse minema teistesse klubidesse arenema… ja, et võib-olla ei minda eurosarja ning hoitakse sellega raha kokku.

9. Taas Rakvere korvpalli upitav Kristo Saage: meistriliigast pole ukse taga kraapimas käidud (02.10.2018)

Pole kosilasi ukse taga kraapimas käinud. Hetkel on endal huvi kodukandis rohkem viibida. Vaja laps üles kasvatada ja pealegi elan Rakveres. Nagu Andres Sõber on ikka öelnud, et kui soovid kaks sammu edasi astuda, siis mõnikord tuleb teha üks tagasi. Minul just nii praegu ongi ning soov kõrgemasse seltskonda tagasi tulla on kindlasti.

10. Egert Haller lahkub Valgast Hispaaniasse: karjääri mõttes on tegemist hea käiguga (09.10.2018)

“Olen inimene, kellele meeldivad väljakutsed ning Hispaaniasse minek tundub karjääri mõistes hea käiguna. Väga kaua kahjuks aega ei antud ning otsus tuli langetada vaid mõne päeva jooksul,” kommenteeris Haller valiku tagamaid ja lisas: “näen seda võimalusena end välismaal proovile panna ja hästi mängides võib-olla karjääris samm edasi teha. Usun, et välismängija vastutuse kandmine Hispaania klubis on hea väljakutse.”

11. Tallinna Kaleviga liituv Karl-Johan Lips: viimane aeg on tõestada, et olen mängumees! (13.08.2018)

Võtan seda hooaega väljakutsena. Sihid on mul alati kõrged olnud, aga kuna viimane hooaeg läks isiklikus plaanis aia taha, siis oleks viimane aeg tõestada, et olen mängumees. Annan endast 100% Tallinna Kalevi eduks ja elan tagajärgedega – tuleb, mis tuleb.

12. INTERVJUU | Chavaughn Lewis: tean, et Kalev on tasemelt võimeline Ühisliigas medali eest mängima (22.09.2018)

Esiteks tahaksin ma kindlasti võita Eesti meistrivõistlustelt medali. Olen autasudest väga huvitatud, sest oma viimase medali võitsin ma keskkoolis. Teiseks tahaksin ma midagi korda saata Ühisliigas. Ja ma ei pea silmas üksnes play-off’i jõudmist, vaid veel kaugemale purjetamist. Ma tahaksin üllatada mitmeid liiga tippe ja mängida Ühisliigas medali eest. Ma tean, et tänavune Kalevi võistkond on selleks võimeline.

13. Kotsar mängimisest NBA meeste vastu: oleksin oodanud, et tasemevahe on suurem (14.06.2018)

Eelmisel suvel käisid mõned NBA poisid meil ülikoolis mängimas viis-viie vastu. Seal oli näiteks ka Michael Beasley, kuna Frank Martin oli ta treener Kansas State’is. Samuti käis Darius Bazley, kes valmistub NBA drafti minema. Nende vastu oli väga äge mängida – enam-vähem samal positsioonil peab neid katma ja põnev oli näha, milline see jõudude vahekord on.

14. Korvpall24.ee aitab Tallinna Rahvaliigasse tuua uudse ja värske kontseptsiooni! (16.07.2018)

“Initsiatiiv ja huvi meiega koostööd teha tuli Korvpall24.ee portaali poolt,” meenutas Rahvaliiga peakorraldaja Reimo Luht ja lisas: “Kõik nende lauale toodud mõtted, mis seda liigat edasi aitaksid, tundusid lihtsalt suurepärased. Mul ei tekkinud pikalt üldse mõttekohta, kas öelda ja või ei. Kontseptsioon tundus nii värske, uus ja vägev.”

15. Madis Soodla: lõpuks on see treeneri otsus, palju ta mind mängitab (26.03.2018)

“Eelnevatel Audentese aastatel ma olen harjunud mängima rohkem ja kandma suuremat rolli. Alguses võttis see küll veidi jalad alt ära, et saan nii vähe mängida. Ma pean kõiki minuteid kasutama väga mõistlikult ja mitte neid raisku laskma, et teenida mänguaega juurde. Lõpuks on see ikkagi treeneri otsus, kui palju ta mind mängitab meistriliigas. Eks see kõik tuleb välja teenida ja küll tuleb ka minu aeg, olen veel noor mängija,” sõnas Soodla portaalile Korvpall24.ee.

16. Seni “radari alt” lennanud Norman Rüütsalu loodab uuel hooajal alustada meistriliiga karjääri (04.08.2018)

Suvine ettevalmistus jäi raske hüppeliigese vigastuse tõttu poolikuks, seega ei osanud ette ennustada, kuidas mängima hakkan. Siiski suutsin hooaega väga hästi ja enesekindlalt alustada ning see enesekindlus püsis aasta lõpuni. Eelmisel hooajal tuli nii mõnigi 40-punkti mäng sisse, mida ma varasemalt ei olnud suutnud. Oli ka mõni mõõnahetk, kui mõnes mängus jäin selgelt oma tasemele alla, kuid üldjoontes jäin oma hooajaga väga rahule ja arvan, et tegin suure arengu.

17. Rait Käbin avameelselt: kuhu kannavad Tassi ja Olmre tiivad ja mis mees on Giese? (01.04.2018)

Käbini arvates on äsja 19-aastaseks saanud noortekoondislane Eestis juba praegu pikkade kategoorias üks targemaid mängijaid: “Ta saab korvpallist aru. On see siis rünnakul või kaitses, tema mängulugemine on sellisel tasemel, mida väga tihti Eestis ei näe. Inimene võib käia 20 aastat korvpallitrennis ja treenida mingeid oskusi, aga sellist olukordade hindamist on väga raske õpetada.”

18. Siim Raudla Kotsarist: kas meil on füüsiliselt sellist “looma” enne olnud? (07.06.2018)

Kotsar on minu silmis iga päevaga paremaks läinud. Kui ta tuli, siis otsis oma kohta, aga tänases finaalis jagus teda igale poole. Võib-olla teen kellelegi liiga, aga ma ei tea, kas meil pikkade osakonnas on füüsiliselt sellist “looma” enne olnud. Ta on igas mõttes hea kutt ja mõistusega kutt, kes saab asjadest aru. Ma ei näe küll põhjust, miks ta ei peaks korvialust kindlana hoidma.

19. Rain Veideman: Udines ei käinud asjad nii, nagu oleks pidanud (26.05.2018)

“Ma mängisin terve hooaja mängujuhi positsioonil ja see oli minu jaoks väga hea kogemus, aga uus mees Troy Caupain oli veel vähem mängujuht kui mina. Ma ei oskagi otseselt kogu seda asja kommenteerida, sest kui uus mees oli juba kolm nädalat kohapeal olnud, siis mulle polnud keegi mitte midagi öelnud. Seal ei käinud need asjad nii, nagu oleks pidanud,” võttis eestlasest tagamängija selle saaga Korvpall24.ee portaali palvel kokku.

20. Indrek Reinbokil tööd jätkub: agendid juba saadavad videoid maailma parimatest mängijatest (05.06.2018)

Vaikselt algas see juba hooaja lõpufaasis. Agendid muutuvad aktiivsemaks ja hakkavad saatma pikki nimekirju nii-öelda maailma parimatest mängijatest. Põhjalikumalt saab hakata siis tegutsema, kui hooaeg on läbi saanud ja treener paneb visiooni koos peamänedžeriga paika, millist tüüpi mängijaid otsime. Arvan, et kui eestlastega on esimesed läbirääkimiste voorud tehtud, siis hakatakse taas ka rohkem välismaalaste poole vaatama.


Korvpall24.ee kollektiiv soovib kõigile head uut aastat! Loodame, et jääte ka 2019. aastal meiega!


 

scroll to top